محدوده کنونی شهر زنجان ظرفیت پذیرش ۹۰۰ هزار نفر را دارد

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر زنجان گفت: بر اساس مطالعات طرح جامع هم اکنون تراکم جمعیت شهر زنجان ۸۰ نفر در هکتار است و محدوده کنونی شهر ظرفیت پذیرش ۹۰۰ هزار نفر جمعیت (۲ برابر جمعیت فعلی) را دارد.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛حمیدرضا حمیدی اظهار کرد: مطابق ضوابط و مقررات شورایعالی شهرسازی و معماری تا زمانی که تراکم جمعیت در محدوده شهر به ۱۲۰ نفر در هکتار نرسد، افزایش محدوده ممنوع است.
وی اظهار داشت: به همین دلیل مشاور طرح از افزایش محدوده اجتناب کرده و مجموعه مدیریت شهری، شورای شهر و مدیریت استانی متفق القول عدم افزایش محدوده را تایید کرده است.
وی اظهار کرد: تغییر محدوده شهر از موضوع های چالشی است که عده ای از شهروندان را درگیر خود کرده و لازم است برای حل این مسئله راهکاری ارائه شود.
حمیدی یادآور شد: طرح جامع شهر زنجان توسط مهندسین مشاور با تجربه و سطح بالا تهیه شده و انرژی زیادی توسط کارشناسان راه و شهرسازی، مدیریت شهری و استانی صرف آن شده است.
وی اضافه کرد: بطور طبیعی هر طرح توسعه شهری دارای نقاط ضعف و قوتی بوده و در این میان طرح جامع زنجان نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر زنجان ادامه داد: حتی در صورتی که افزایش محدوده در استان تایید شود، چون تصویب نهایی طرح در شورایعالی معماری و شهرسازی خواهد بود، با توجه به مغایرت موضوع افزایش محدوده با قوانین ملاک عمل شورایعالی به طور قطع به یقین با آن مخالفت خواهد شد.
عضو شورای شهر زنجان گفت: اینکه گفته می شود اداره کل راه شهرسازی بخشی از زمین های خود را در طرح جامع وارد محدوده کرده، حرف درستی نیست و این افزایش محدوده در سال ۱۳۹۰ در راستای اجرای طرح مسکن مهر انجام گرفته است.
وی اضافه کرد: بر این مبنا باید زمین های خارج از محدوده که بصورت غیر قانونی در قالب فیش های زمین مسکونی به مردم فروخته شده یر قانونی در قالب فیش های زمین مسکونی به مردم فروخته شده ،تعیین تکلیف گردد.
این عضو شورای اسلامی شهر زنجان خاطر نشان کرد: طرح جامع و متولیان امر باید راهکار خود را در این زمینه ارائه کرده و لازم نیست حل این مسئله صرفا با افزایش محدوده و در قالب کاربری مسکونی انجام گیرد.
به گفته حمیدی، طرح جامع شهر زنجان هنوز به تصویب نهایی نرسیده و در ادامه مسیر طولانی برای تصویب طرح جامع پیش رو وجود دارد و لازم است این موضوع ابتدا در کارگروه زیربنایی و شهرسازی، سپس در شورای برنامه ریزی استان، پس از آن در کمیته فنی شورایعالی شهرسازی و معماری و نهایت در صحن شورای عالی مطرح و به تصویب برسد

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
تولید بالغ بر ۱۱ هزار تن ماهیان سردآبی و گرمابی در استان زنجان
خبر قبلی
سال ۹۹ با عنوان “زنجان ۲۰ ۲۰ ” نامگذاری شده است
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست