1. اخبار استان
  2. مرکز تخصصی آی تی در فنی و حرفه ای زنجان راه اندازی شد

کد خبر: 1081

مرکز تخصصی آی تی در فنی و حرفه ای زنجان راه اندازی شد

 

مرکز تخصصی آی تی در فنی و حرفه‌ای زنجان راه اندازی شد

زنجان مهد استعدادهای ناب است

 

 

 

مدیر کل فنی‌و‌حرفه‌ای استان زنجان به فعالیت مراکز آموزش مهارتی در استان اشاره کرد و گفت: مرکز تخصصی آی تی در فنی و حرفه‌ای زنجان راه اندازی شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ محمرضا انصاری در دیدار استاندار زنجان با کارکنان و مربیان مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان و در حاشیه بازدید از کارگاه های آمورشی در پاسخ به سوال همدلی زنجان در خصوص اقدامات صورت گرفته برای آموزش های مهارتی مربوط به برق، الکترونیک و آی تی، اظهار کرد: در سال گذشته تعهد راه اندازی مرکز آی تی را داده بودیم که در سال جاری این مهم محقق شده و رشته های مربوط به الکترونیک، آی تی و برق آموزش داده می شود.

وی بر ضرورت ارائه و یادگیری زبان تخصصی رشته های آموزش مهارتی تاکید کرد و افزود: سرمایه گذاران خارجی به دنبال نیروهای ماهر مسلط به زبان تخصصی در رشته های مربوطه هستند و برای اعزام نیروی شاغل به خارج از کشور نیز نیازمند نیروهای آموزش دیده و مسلط به زبان تخصصی هستم که این مهم در دستور کا قرار گرفته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه زنجان مهد استعدادهای ناب و نهفته است، یادآور شد: باید اطلاع رسانی مناسب تری در خصوص موفیت های جوانان زنجانی صورت گیرد چرا که امروز  شاهد درخشش مهارتی جونان زنجانی در عرصه های بین المللی هستیم.

وی از فعالیت ۱۴ مرکز آموزش مهارتی بخش دولتی در استان خبر داد و اظهار کرد: این ۱۴ مرکز در هشت شهرستان فعال بوده و یکی از مراکز به صورت جوار دانشگاهی با پنج کارگاه مهارت های آموزشی را ارئه می کند.

انصاری با بیان اینکه یک مرکز آموزشی نیز در جوار واحدهای تولیدی است، افزود: این مرکز در جوار کارخانه ایران ترانسفو بوده و محوز احداث یک مرکز بین کارگاهی نیز گرفته شده که در جوار شرکت تسکو خواهد بود.

مدیر کل فنی‌و‌حرفه‌ای استان زنجان به تعهدات آموزش استان پرداخت و گفت: تعهدات آموزش مهارتی استان ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر-ساعت بوده که با تلاش های صورت گرفته این میزان به ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ساعت رسیده است.

وی با بیان اینکه چهار گروه هدف برای آموزش های مهارتی وجود دارد، یادآور شد: آموزش مهارتی برای دانشجویان، شاغلین بنگاه های اقتصادی، کاروزان شهری و روستایی گروه های هدف آموزشی را تشکیل می دهند که مراکز آموزش فنی و حرفه ای به آن ها خدمات متنوع آموزشی را ارائه می دهند.

انصاری از انجام یک طرح مشترک برای نیازسنجی آموزش مهارتی در استان خبر داد و گفت: طرح مشترکی با دانشگاه زنجان برای نیازسنجی آموزش های مهارتی آغاز کردیم که می تواند طرح موفق با خروجی اثرگذار برای رویکردهای آموزش مهارتی استان باشد.

این مقام مسئول از فعالیت مرکزا آموزشی سیار برای ارائه خدمات به نقاط روستایی خبر داد و خاطرنشان کرد: این مراکز خدمات آموزشی مورد نیاز برای زندانیان و سکونتگاه های غیررسمی را نیز ارائه می کنند که موجب توزیع و گسترش خدمات آموزش مهارتی به نقاط مختلف می شود.

وی ارائه خدمات به سکونتگاه های غیررسمی و معتادان بهبود یافته را یادآور شد و تاکید کرد: این برنامه های آموزشی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی انجام می شود و در شرایط فعلی ۱۶ تیم آموزشی نیز در زندان های زنجان و ابهر آموزش مهارتی ارائه می کنند.

انصاری از دو طرح جدید برای آموزش های مهارتی خبر داد و گفت: طرح کارورزی آموزش های مهارتی برای دانشجویان و کارآموزی در محیط کار در شرف ابلاغ از طرف مرکز بوده که در آینده عملیاتی می شود.

مدیر کل فنی‌و‌حرفه‌ای استان زنجان از آموزش ۷۰۰ حرفه آموزشی طی سال گذشته خبر داد و یادآور شد: ۶۴ گروه آموزشی دارای بیش از ۵ هزار زیر رشته هستند که ۷۰۰ حرفه آموزشی در سال گذشته برای کارآموزان ارائه شده که این آموزش ها در ۱۱۴ کارگاه آموزشی و در ۱۴ مرکز ارائه شده است.

 

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
سومین جشنواره مطبوعات استان زنجان مردادماه برگزار می‌شود
خبر قبلی
نگهداری از ۷۰ کودک بی سرپرست در مراکز بهزیستی استان زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست