مشارکت ۴۶ درصدی اعضای هیئت علمی دانشگاه زنجان در تولید مقالات ISI

 

 

مشارکت ۴۶ درصدی اعضای هیئت علمی دانشگاه زنجان در تولید مقالات ISI

دانشگاه زنجان دانشجوی بازداشتی ندارد

 

 

 

 

 

 

 

رئیس دانشگاه زنجان در پاسخ به سوال خبرنگار همدلی‌زنجان در خصوص وضعیت مشارکت اعضای هیئت علمی دانشگاه زنجان در تولید علم، گفت: میزان مشارکت اعضای هیئت علمی دانشگاه زنجان در تولید مقالات isi  در سال ۹۵ به میزان ۴۳ درصد بوده و در سال ۹۴ به میزان ۳۶.۵ درصد برآورد شده که در میانگین ۱۰ ساله نیز به میزان ۳۴.۵ درصد است.

 

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ سید‌محسن نجفیان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، با بیان اینکه چهار نظام رتبه بندی در خصوص وضعیت سنجش تولید علم اهمیت دارند که بر این اساس آمار برآورد شده است، اظهار کرد: تعداد مقالات isi  دانشگاه زنجان در سال ۹۵ به میزان ۳۴۶ مقاله بوده و سرانه تولید مقاله نیز ۸۹ صدم بوده است..

وی با بیان اینکه دانشگاه زنجان در سال ۹۴ به میزان ۲۸۹ مورد مقاله در این بخش تولید و ثبت کرده است، افزود: میزان مقالات دانشگاه دارای رشد ۱۹ درصدی بوده که رشد تعداد مقالات ۲۰ درصد برآورد شده است.

رئیس دانشگاه زنجان در ادامه به وضعیت کیفی مقالات تولیدی دانشگاه زنجان اشاره کرد و یادآور شد: ۸درصد مقالات تولیدی دانشگاه زنجان جزو ۱۰ درصد مقالات برتر کشور و در Q1 (جزو مقالات یک چهارم برتر) کشور قرار دارد که این میزان در گذشته ۴ درصد بوده است.

وی به میزان مشارکت اعضای هیئت علمی این دانشگاه در تولید مقالات ثبت شده ISC اشاره کرد و گفت: میزان مشارکت در تولید مقالات isc در سال ۹۵ به میزان ۴۳ درصد و در سال ۹۴ به میزان ۴۳.۵ درصد  بوده که میانگین ۱۰ ساله نیز ۳۰ درصد بوده است.

نجفیان با بیان اینکه مقالات ایندکس در نظام isc توسط دانشگاه زنجان طی سال ۹۵ به تعداد ۳۸۸ مقاله بوده است، اظهار کرد: در سال ۹۴ تعداد تعداد مقالات به میزان ۳۲۲ مورد و سرانه آن ۸۴ صدم بوده است. همچنین رشد سرانه ۱۹ درصد و رشد مقالات ۲۰ درصد برآورد شده است.

رئیس دانشگاه زنجان به وضعیت ثبت اختراع در دانشگاه زنجان اشاره و خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ هفت مورد ثبت اختراع در دانشگاه زنجان ثبت شده و همچنین  فهرست مقالات سرآمد دانشگاه در سال ۲۰۱۷ به میزان ۶ مورد بوده که این میزان در سال ۲۰۱۶ سه مورد بوده است. همچنین کتب منتشر شده در سال ۹۵ به میزان ۳۲ عنوان بوده که این میزان در سال ۹۰ به میزان ۳۰ عنوان ثبت شده است.

وی در خصوص دانشجویان ستاره دار دانشگاه زنجان و همچنین دانشحویان بازداشتی در حوادث اخیر، گفت: دانشگاه زنجان دانشجوی ستاره دار ندارد اما برخی دانشجویان مشروط دارد که این دانشجویان نیز با توجه به اعلام نظر سازمان سنجش برای ادامه تحصیل مشروط به ارائه تعهدنامه شده اند. در حوادث اخیر اعتراضات دانشگاه زنجان دانشجوی بازداشتی نداشته و فقط یک مورد بوده که بازداشت موقت بود و آزاد شد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
فریدون احمدی، از همه چیز و همه کس گفت الا خودش!
خبر قبلی
“دیو و هاجر” روی صحنه تئاتر خرم‌دره
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست