1. اخبار شهرستان
  2. ناوگان حمل و نقل عمومی زنجان مکانیزه می شود

کد خبر: 8172

ناوگان حمل و نقل عمومی زنجان مکانیزه می شود

سرپرست حوزه ترافیک و حمل ونقل شهرداری زنجان گفت: با فراهم شدن زیرساخت های لازم سیستم ناوگان حمل و نقل شهر زنجان از سنتی به مکانیزه تغییر خواهد یافت که این مهم در راستای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان است.
به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ سمانه شاددل با بیان این مطلب، اظهار کرد: اصلاح حمل و نقل عمومی شهر زنجان از سال ۹۴ در شهر زنجان آغاز شد که با بهره گیری مشاور متخصص زوایای مشکلات تاثیرگذار در بهره وری ناوگان اتوبوسرانی مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: نرخ کرایه، فاصله ایستگاه ها‌، سرعت حرکت و فرسودگی ناوگان مسیرها و ترافیک و از طرفی آماری از میزان تقاضای سفر مردم نیز مورد پایش قرار گرفت تا از این طریق خطوط تمایل سفر استخراج شود.
شاددل افزود: خروجی این مطالعه خطوط جدید اتوبوسرانی سطح شهر بود اما زمان سفر اتوبوس های سطح شهر بنا به دلایل مختلفی شامل نداشتن خط ویژه و توقف‌های خارج از ایستگاه بیشتر و تعداد مسافران نیز به مراتب کاهش یافته بود.
وی بیان کرد: همین مساله موجب شده بود تا بخش خصوصی به دلیل کاهش درآمد آنگونه که باید و شاید از عهده هزینه ناوگان شامل بهسازی و نوسازی برنیاید.
سرپرست حوزه ترافیک و حمل و نقل شهرداری زنجان ادامه داد: بر این اساس افزایش کرایه تنها راه بالابردن درآمد رانندگان اتوبوس نیست و برای افزایش تعداد مسافر و مطلوبیت ناوگان حمل و نقل عمومی باید سرعت خدمات رسانی افزایش یابد.
وی اضافه کرد: کنترل ایستگاه ها و توقف‌ها به ۲ زیر ساخت نیاز دارد، اولی نرم افزاری دیگری فرهنگ سازی است که فرهنگ سازی در گرو همکاری رسانه‌هاست که در موضوع نرم افزارها نیز اقدامات متعددی توسط شهرداری زنجان انجام شده است.
شاددل افزود: طبق برنامه ریزی ها قرارداد شهرداری با رانندگان تغییر خواهد یافت به نحوی که از سوی شهرداری یارانه‌ به ناوگان حمل و نقل عمومی تزریق خواهد شد که این مهم برای اولین بار رخ می دهد.
وی یادآوری کرد: رویکرد شهرداری و شورای شهر اصلاح و ساماندهای حمل و نقل عمومی در شهر زنجان است و با این هدف یارانه اختصاص داده شده است.
به گفته شاددل سال هاست اتوبوسرانی زنجان بصورت سنتی فعالیت می کند و در این میان مکانیزه و سیستماتیک کردن آن مستلزم صرف زمان زیادی است و تحقق این مهم در بازه زمانی کوتاه امکان پذیر نیست.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
اقدام جدی برای بهبود شاخص های فرهنگی زنجان صورت گیرد
خبر قبلی
استانداران زنجان بعد از انقلاب/ معرفی سید سجاد کاظمی
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست