1. اخبار استان
  2. نبود احتکار کالا در استان زنجان

کد خبر: 708

نبود احتکار کالا در استان زنجان

نبود احتکار کالا در استان زنجان

۶۹۳ تخلف گران فروشی توس اصناف استان

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از نبود تخلف احتکار طی سال گذشته خبر داد و گفت: در بازرسی های صورت گرفته سال گذشته گزارشی از احتکار کالا در بازار استان ثبت نشده است.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ ناصر فغفوری در جلسه ستاد تنظیم بازار استان، با بیان اینکه ۳۱ هزار و ۸۸۱ بازرسی در سطح استان طی سال گذشته صورت گرفته است، اظهار کرد: ۲ هزار و ۱۲۹ مورد از بازرسی های صورت گرفته منجر به تشکیل پرونده شده که ۶۹۳ مورد مربوط به گران فروشی بوده است.

وی از ثبات قیمت‌ها طی سال های ۹۲ تاکنون گفت و افزود: از سال ۹۲ تا کنون شیب ملایم در افزایش قیمت ها را شاهدیم. برخی از کالاها با کاهش قیمت و برخی نیز با رشد منطقی و ملایم همراه بوده‌اند.

وی نبود احتکار در بازار استان را نشان از قیمت های مناسب و پایین در بازار عنوان کرد و اظهار داشت: شیب افزایش قیمت ها به گونه ای نبوده که برخی از افراد اقدام به احتکار کالاها کنند.

فغفوری به برخی از تخلفات صنفی و تعداد آن اشاره کرد و افزود: ، ۲۹۱ مورد فروشی، ۱۲۸ مورد تقلب، احتکار صفر، عرضه خارج از شبکه ۱۲ مورد، عدم درج قیمت ۷۰۲ مورد، اخفا و امتنای عرضه کالا پنج مورد، فروش اجباری یک مورد، ۲۲ مورد تاخل صنفی، ۳۷۵ عدم صدور صورتحستاب، ۲۸ مورد حرج غیرواقعی، ۲۱ مورد عدم رعیات دستورالعمل های بهداشتی، ۲۰۶ مورد نداشتن پروانه کسب، ۵ مورد نداشتن پروانه بهره بردای واحد تولیدی و ۲۰۰ مورد حمل و نقل، نگهداری عرضه و فروش کالای قاچاق از جمله پرونده های ثبتی بوده است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
سایه سنگین طلاق بر جامعه شهری زنجان
خبر قبلی
آماده سازی پرونده ثبت زنجان بعنوان شهر جهانی ملیله
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست