نصب ۱۴ مورد سیستم تله متری در تاسیسات آبرسانی روستاهای زنجان

مدیرعامل شرکت آبفا و فاضلاب استان زنجان گفت: طی سال گذشته ۱۴ مورد سیستم تله متری در تاسیسات آبرسانی روستاهای استان نصب شده است.

به گزارش “همدلی زنجان”؛رضا کابلی با بیان این مطلب، اظهار کرد:: نصب و راه اندازی سیستم تله متری بر صرفه جویی تولید آب در روستاهای استان زنجان تاثیر بسزایی دارد.

وی با اشاره به تاثیر نصب سیستم تله متری در روستای ینگجه شهرستان زنجان، افزود: پس از نصب سیستم تله متری در روستای ینگجه میزان تولید آب در روستا از ۱۵۰۰ مترمکعب در روز به ۷۰۰ مترمکعب در روز (تقریبا نصف) کاهش یافته و سبب کاهش آب بدون درآمد و همچنین کاهش مصرف برق ایستگاه پمپاژ گردیده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: این حجم از آب بصورت روزانه از طریق سرریز روستا به هدر می رفت که رقمی معادل ۲۴ هزار مترمکعب در ماه بوده که با توجه به نرخ تعرفه آب آزاد، رقم ریالی بالغ بر۸۴۰ میلیون ریال در ماه می‌باشد.
وی افزود: هدف از نصب تله متری کنترل سرریز مخازن، جلوگیری از هدررفت فیزیکی آب، جلوگیری از تخلیه بی رویه منابع و سفره های زیرزمینی، مدیریت بهینه تولید آب بر حسب نیاز و مصرف مشترکین است.
این مقام مسئول در ادامه یادآور شد: از دیگر اهداف نصب تله متری حذف کنترل دستی مخازن، اتوماتیک شدن روند روشن و خاموش شدن پمپها و صرفه جویی در مصرف برق و همچنین صرفه جویی در بکارگیری منابع انسانی و منابع مالی می باشد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
آغاز برداشت بالغ بر ۸ هزار تن کرفس از مزارع شهرستان طارم
خبر قبلی
عملکرد مطلوب شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان در اخذ اسناد مالکیت
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست