1. اخبار استان
  2. چه خبر از آخرین تغییرات مدیریتی در استان زنجان؟

کد خبر: 34152

چه خبر از آخرین تغییرات مدیریتی در استان زنجان؟

استاندار زنجان قبل از انتخابات ریاست جمهوری گفته بود برخی تغییرات مدیریتی در استان زنجام انجام می‌شود. این تغییرات قبل از انتخابات ریاست جمهوری به تغییر مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای و تغییر مدیران اداره کل راه و شهرسازی و راهداری محدود شد.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ در حوزه راه و شهرسازی که مدیران کل جای یکدیگیر را در اداره مطبوع مقابل گرفتند اما در برق منطقه‌ای عضو هیئت علمی برق دانشگاه زنجان که از نزدیکان مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان و طارم در دانشگاه زنجان بود و در انتخابات ریاست جمهوری هم در ستاد محمدباقر قالبیااف در خیایان شهدا بار‌ها دیده شده بود، به الاجبار جای خود را‌یه یک مدیر زن داد.

انتظار افکار عمومی بر استمرار برخی تغییرات مدیریتی بود که انتخابات ریاست جمهوری زمینه مناسبی برای توقف این تغییرات شد. اما در همان موقع نیز برخی از بیم و‌امید‌های نتایح انتخابات تلاش کردند فارغ از هرنتیجه برای اینکه کارمند عادی در یک اداره نباشند و پست مدیریتی بگیرند چانه زنی خود را برای گرفتن پست‌های مدیریتی به واسطه نزدیکی به حلقه قدرت در استان زنجان ادامه دادند.

در همین حین برخی مخاطبان همدلی زنجان گزارش دادند که این تغییرات موجب اجحاف در حق کارمندان و نیرو‌های شرکتی در برخی ادارات همچون اداره کل تبلیغات اسلامی شده است. البته بررسی این موضوع نیازمند مشخص شدن ابعاد دقیق این تغییرات و اثرگذاشتن بر سهیمه تبدیل وضعیتی این نیرو‌ها است که مسئولان دولتی باید به آن پاسخ روشنی بدهند.

یکی از این تغییرات در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که مدیرکل آن بازنشسته شده بود. گزینه‌هایی برای این پست مدیریتی مطرح شدند که نهایتاً یک دانشگاهی اما اینبار از دانشگاه پیام نور که ساقه معاونت و روابط عمومی این دانشگاه را داشت به نام حاج علی اکبری بر پست مدیریتی آن جلوس کرد. امروز نیز مهدی کریمی که رئیس سازمان فرهنگی شهرداری زنجان بود به عنوان مدیرکل حوزه هنری زنجان معارفه شد.

مهدی کریمی کارمند آموزش و پرورش استان زنجان است و با تغییرات دولتی در لیست گزینه‌هایی برای پست‌های دولتی مطرح شد. وی قبل از سازمان فرهنگی مجری خبری صدا و سیمای زنجان بوده و کارمند عادی آموزش و پرورش بود که موفق شد به سازمان فرهنگی شهرداری برود و در اقدامی غیرمنتظره نیز در پایان سال ۱۴۰۲ از سمت خود استعفا داد تا مدتی بعد به عنوان مدیر حوزه هنری معرفی شود.

بنابر برخی گزارش‌ها به همدلی زنجان حاکی از آن است که حضور نیرو‌های آموزش و پرورش در برخی سمت‌ها و پست‌های مدیریتی استان مجدود به مهدی کریمی نمی‌شود و  ولی الله رضا خانی به عنوان معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی و حمید حسنی به عنوان معاون قرانی معرفی خواهند شد.

عده‌ای معتقدند برخی از این تغییرات و ماموریت کارمندان آموزش و پرورش فارغ از میزان توانایی اجرایی اجحاف در حق کارشناسان و افراد فعال در آن اداره بوده و فرصت را برای رشد این افراد محدود می‌کند. این در حالی است که این افراد معتقدند برخی افراد که موفق به پست گرفتن در شرایط فعلی شده‌اند به دلیل نزدیکی به گروه و احزاب سیاسی که هم اکنون نفوذ و قدرت اجرایی دارند انجام شده است.

فارغ از هر قضاوتی آنچه که در شرایط فعلی حائز اهمیت است اینکه نباید برخی تغییرات موجب خسران و زیان به افراد عادی جامعه شود و این تضییع حقوق افراد بوده و قابل چشم پوشی نیست.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
رهایی قاتل از دار مجازات پس از ۵ سال زنجان
خبر قبلی
همکاری ۳۷ هزار و ۴۰۹ حامی با کمیته امداد زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست