1. اخبار ویژه
  2.  چه کسانی دارند ثروتمند و چه کسانی فقیر می شوند

کد خبر: 10627

 چه کسانی دارند ثروتمند و چه کسانی فقیر می شوند

 

تا قبل از تحریم روزانه ٩.٩ میلیون بشکه در کشور نفت، میعانات و گاز تولید می شد. اکنون پس از تحریم روزانه ٧.٩ میلیون بشکه در روز نفت ، میعانات و گاز تولید می شود.

روزانه معادل ارزش حرارتی ۴.٨ میلیون بشکه نفت ، در کشور گاز تولید می شود (ایران دیگر کشوری گاز محور و نه نفت محور است). تولید میعانات گازی به عدد افتخار آمیز ٧٢٠ هزار بشکه در روز رسیده است.

با نرخ موجود دلار ، صادرات بخشی از ٨ میلیون بشکه  انرژی  به سه کشور عراق ، ترکیه و افغانستان منبع عظبم ثروت در کشور است. ترکیب دو مولفه ٨ میلیون بشکه انرژی و نرخ روز دلار ، ظرفیت عظیم صادرات به صورت قانونی و غیر قانونی ایجاد کرده است.

با نرخ موجود دلار ، اقتصاد ایران ، عراق ، ترکیه و افغانستان در هم ادغام شده است. با این نرخ ارز ٧٠ درصد هر چه که در داخل تولید میشود اقتصادی است که به سه کشور یاد شده صادر شود .

مسئله تحریم اصلا مطرح نیست تجار عراقی درب کارخانه ریالی می خرند و خودشان می دانند چگونه به عراق منتقل کنند. یک قشر جدید ثروتمند در ایران دارد شکل می گیرد که قبلا نبود ؛ کسانی که تولیدات داخل را به سه کشور یاد شده صادر می کنند.

با این نرخ ارز دیگر چیزی به نام کشور عراق وجود ندارد ، اقتصاد ایران در اقتصاد عراق ادغام شده است ، دیگر چیزی به نام کشور ترکیه وجود ندارد ایران و ترکیه یکی است. صادر کنندگان محصول به سه کشور یاد شده وقت ندارند  تلگرام و فضای مجازی را ببینند و مشغول پول پارو کردن اند.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
توقیف خودروی حامل نارون های قاچاق در شهرستان ایجرود
خبر قبلی
دانشگاه آزاد اسلامی، بخش بزرگی از آموزش عالی استان زنجان است
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست