1. اجتماعی
  2. کمبود پزشک عمومی بومی در زنجان داریم

کد خبر: 1279

کمبود پزشک عمومی بومی در زنجان داریم

کمبود پزشک عمومی بومی در زنجان داریم

آمار خودکشی در استان زنجان کاهشی بوده است

 

 

 

 

مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان به دانشجویان پزشکی عمومی در استان اشاره کرد و گفت کمبود پزشک عمومی بومی در زنجان داریم و تامین نیرو در پزشکی قانونی استان با دشواری همراه است.

به گزارش همدلی‌زنجان، مهرداد ستاره ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، با بیان اینکه ارائه اطلاعان و آمار پرونده افراد برای رسانه ها مقدور نیست، اظهار کرد: این اطلاعات محرمانه بوده و ارائه آن امکان پذیر نیست و همچنین اطلاعات مربوط به خودکشی استان نیز اینگونه بوده اما میزان آن ۳۰ تا ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه کاهش داشته است.

وی با باین اینکه در سال ۹۴ میزان ۲۶۵ فوتی ناشی از تصادفات ثبت شده است، اظهار کرد: در سال گذشته نیز ۲۴۸ فوتی ناشی از تصادفات در استان بوده که کاهش ۶.۱۴ درصدی محقق شده است. در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ شاهد کاهش ۶.۱۴ درصدی آمار فوتی ناشی از تصادفات هستیم.

این مقام مسئول کاهدش فوتی ها ناشی از تصادفات درون شهری را ۳.۳ درصد عنوان کرد و افزود: این میزان در تصادفات برون شهری کاهش ۲.۵ درصدی داشته که کاهش آمار در مسیرهای روستایی نیز ۳۱ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه این میزان فوتی شامل ۱۱۴ نفر راننده بوده است، یادآور شد: ۳۸ نفر عابرپیاده و ۹۶ نفر نیز سرنشین بوده اند.

ستاره  به آمار فوتی ناشی از تصادفات در شهرستان زنجان اشاره و خاطرنشان کرد: در سال ۹۴ میزان فوتی ناشی از تصادفات شهرستان زنجان ۱۶۵ نفر بود که در سال گذشته به ۱۳۶ نفر رسیده که ۱۷.۵ درصد کاهش را نشان می دهد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان از کاهش آمار فوتی تصادفات در شهرستان ابهر خبر داد و گفت: در این شهرستان نیز شاهد کاهش ۳.۹ درصدی، شهرستان خدابنده کاهش ۳.۴ درصدی، خرمدره رشد ۲۵ درصدی و طارم و ماهنشان نیز با رشد همراه هستند.

وی فوتی ناشی از تصادفات طی دو ماه سال جاری به نسبت مدت مشابه را یادآور شد و تاکید کرد: شاهد کاهش ۲۵ درصدی آمار فوتی تصادفات طی دو ماه اول سال هستیم.

ستاره از کمبود نیروی پزشک برای واحدهای مختلف پزشکی قانونی سطح استان خبر داد و گفت: پزشکان عمومی در سطح استان برای حضور در مراکز پزشکی قانونی کم بوده و غالب پزشکان به دلیل دشواری خدمت در این بخش حاضر به ارائه خدمات و کار نیستند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان با اشاره به کسب رتبه برتر پزشکی قانونی استان در کیفیت و تعداد بازرسی در بین استان های سطح سوم، اظهار کرد: استان های زیر ۱.۵ میلیون جمعیت جزو استان های سطح سوم محسوب می شوند که استان زنجان جزو استان های برتر در برخی از شاخص های مورد بررسی است.

وی همچنین از پیشرفت ۸۵ درصدی ساختمان پزشکی قانونی استان خبر داد و گفت: در سال جاری یک میلیارد تومان از اعتبارات استانی برای تمکمیل آن پیش بینی شده که در سال جاری اقدامات اجرایی ساختمان را به اتمام می رسانیم.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
آمار ورودی به زندان‌های استان بیش از ۵ هزار نفر طی سال ۹۵
خبر قبلی
باززنده‌سازی هویت قدیمی شهر زنجان در محور گاوازنگ
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست