1. اخبار استان
  2. کوویدهای ۱۹ گانه بشر که از آن غافلیم…!

کد خبر: 14861

کوویدهای ۱۹ گانه بشر که از آن غافلیم…!

 در این روزهای خود مراقبتی نمی گویم “قرنطینه” چرا که قرنطینه معنای تک سویه دارد فرد مبتلا تنها می شود تا دیگران در امان باشند.

اما خود مراقبتی، هر انسانی باید از خود مراقبت کند تا هم خود و هم دیگران در امان باشند. کوتاهی در خود مراقبتی باعث قرنطینه یا محصور شدن و یا باعث محدودیت و یا حتی باعث جریمه می شود. آیا فقط انسان در مقابل یک بیماری باید این چنین باشد به نظر من این گونه نیست!

این ویروس یک تلنگر است به جامعه بشری که تا به خود آید توبه کند من نمی دانم این ویروس می گویند منحوس و نامیمون از طرف چه کسی هست از طرف خداوند سبحان یا مخلوق آن ولی می دانم.

اگر خداوند نخواهد برگی از درخت نمی اوفتد پس من می گویم ویروس مبارک و میمون چون از طرف او آمده به ما بگوید انسان باشیم و در مقابل خداوند سر تسلیم فرود آوریم ‌((قدر آفیت کسی داند که به مصیبتی گرفتار آید))

ولی دوستان و عزیزان من در مقابله با این ویروس ، جهان به چالش افتاده انگار قیامت شده هر کسی به فکر خویش است دوری پدر از فرزند، و فرزند از مادر تا زنده بماند.

دستورات بهداشتی یکی پس از دیگری ابلاغ می شود و تاکید دارد خود مراقبتی را، و پروتکل های تدوین می‌شود تا رعایت سلامت در جامعه همگانی شود تا کوید ۱۹ درمان و مهار شود.

به نظر من اول انسان باید یک خود تکانی بکند پیشگیری بهتر از درمان است و هزینه کمی هم دارد. خود مراقبتی یک توسعه و پروتکل الهی است که متاسفانه توجه زیادی در جهان امروزی به آن نمی شود ما مسلمان ها یک پروتکل داریم به نام قرآن که زیبا در مورد همه خود مراقبتی های که بشر باید به آن متعهد باشد آورده است.

در مورد همه ویروس های صحبت کرده و در مقابله با آن نیز پروتکلی عنوان نموده مثلا به قول امروزی ها من ۱۸ نوع ویروس را بیان می کنم که تاثیر به سزای در مورد ویروس کوید ۱۹ دارد آگر آن ها رعایت می شد ‌شاید گرفتار این نمی شدیم.

کوید ۱ دروغ، کوید ۲ ربا، کوید ۳ حرام،کوید ۴ ریا، کوید۵ غضب، کوید ۶ کینه، کوید ۷ طمع، کوید ۸ کبر خودخواهی،  کوید ۹ بخل، کوید ۱۰ قضاوت نادرست، کوید ۱۱ شرب خمر، کوید ۱۲ منافی عفت کوید ۱۳ قتل، کوید ۱۴ دزدی، کوید ۱۵ تبعیض، کوید ۱۶ ظلم، کوید ۱۷ حق الناس، کوید ۱۸ بی اخلاقی و کوید ۱۹ کرونا 

در ویروس های کوید ۱ تا ۱۸ خودمراقبتی های ۱۸ گانه که تکلیف یک انسان است که در تمامی ملل این ۱۸ ویروس را به رسمیت می شناسند ولی متاسفانه رعایت نمی‌کنند ولی کوید ۱۹ را نمی شناسند ولی به شدت دنبال درمان و مهار آن هستند.

آیا در دین ما(( النظافت من الایمان)) نیامده ایا به نظر شما این ویروس یک امتحان الهی نیست پس بیایید در خود مراقبتی های خودمان در بهداشت باطنی و ضد عفونی کردن درون و روح خویش دچار بیماری جسمی وخارجی نشویم با رعایت کردن پروتکل های انسانی واخلاقی در مقابل ویروسهای کوید ۱ تا ۱۸ دچار ویروس های همچون کوید ۱۹ نشویم.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
اعلام لیست مشاغل مجاز و غیر مجاز برای فعالیت در زنجان
خبر قبلی
اوقات شرعی زنجان/ ۲۳ فروردین ۹۹
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست