1. اجتماعی
  2. یادی از گذشته؛ قسم به درستکاری، عمل به فریبکاری؟

کد خبر: 15707

یادی از گذشته؛ قسم به درستکاری، عمل به فریبکاری؟

شورای پنجم شهر زنجان وقتی آغاز به کار کرد، ترکیبی داشت که عموم مردم و کارشناسان معتقد بودند با این ترکیب با وزن بالای سابقه مدیریتی شهر زنجان روزهای خوبی را می تواند تجربه کند. اما دیری نگذشت که بسیاری از این باور عقب نشستند!

به گزارش همدلی‌زنجان؛ ظاهرا قرار نیست، شوراها در کشور به جایگاه رفیع و شان قانونی و اجتماعی خود با چارچوب اصولی برسند. همواره حاشیه و همواره غلبه منافع شخصی بر منافع عمومی میهمان مردم مظلوم کشور و استان زنجان خواهد بود.

حواشی از همان روزهای نخست فعالیت شورا ایجاد شد، گروه بندی و جناح بندی، دعوا بر سر ریاست شورا، تنش در خود برتر کردن بین ۹ نفر شورا، تلاش برای مهره چینی، تلاش برای اعمال نفوذ اجرایی در شهرداری، تلاش برای جابجایی نیروی انسانی و تلاش ها و اقدامات متعددی که از طرف بسیاری از اعضای شورا دیده شد و دهان به دهان در بین مردم چرخید.

 

در روز تحلیف اعضای شورای شهر زنجان(دوره پنجم) در یکم شهریور ۹۶ این نه عضو شورا قسم یاد کردند. کاظم افشارچی، عباس راشاد، احمد نصیری، امامعلی دادخواه، اسماعیل دویران، حمیدرضا حمیدی، سید رحمان احمدی و مسعود مرادخانی نه عضو شورایی بودند که قسم یاد کردند 

در بخشی از این س.گندنامه گفتند: به خداوند متعال سوکند یاد میکنم. که در حفط امانت و انجام هر چه بهتره وظایفم و خدمت به مردم کوشا باشم.

حال امروز برخی از اعضای شورا در پارلمان شهری حضور ندارند و باید پرسید چه کسانی سوگندی را که یاد کردند به آن پایبند بودند و کدام پایبند نبودند. شورای پنجم اعضای مدعی زیاد داشت. برخی از این افراد مدعی امروز نیستند!

روزهای پایانی سال ۹۸ یک بمب خبری در زنجان مفجر شد و آن بازداشت شهردار منتخب همین شورا و یک عضو شورا که نائب رئیس شورا بود. روز زیادی نگذشت که به ترتیب برخی مدیران شهرداری از شهرداران مناطق گرفته، برخی مدیران میانی، از رئسای سازمان ها و برخی دیگر از اعضای شورا یکی پس از دیگری به مراجع نظارتی فراخوانده شدند!

 

اعشای شورایی که باقی مانده بودند سرپرست انتخاب کردند تا شهر زنجان در غیاب شهردار بدون مدیر نباشد، رزاق محمدی، به عنوان عضو علی البدل به شورا معرفی شد تا ترکیب حداقلی شورا رعایت شود و پارلمان شهری شکست خورده زنجان حداقل از حدنصاب نیافتد! و فرایند انتخاب شهردار با لابی های فراوان بازهم آغاز شد.

اعضای شورا بعد از فراز و فرود مختلف بر روی حبیب ملائی یگانه توافق کردند و وی به عنوان شهردار انتخاب شد. این انتخاب در غیاب اعضای جدید شورا که بعدا تحلیف شدند صورت گرفت. در این فرایندها دیگر سجاد خدایی، اسماعیل دویران، حمیدرضا حمیدی و مسعود مرادخانی نبودند. این افراد دیگر جایی در شورا نداشتند و باید منتظر باشند برای حکم قضایی که قوه قضائیه برای آن ها خواهد داد.

مردم زنجان نیز منتظر است که فرایند بررسی پرونده این افراد به اتمام برسد تا جزئیات رخدادهای تلخ شورای شهر زنجان مشخص شود. هرچند پرونده تمامی افرادی که نهادهای نظارتی برای آن ها پرونده تشکیل داده نیازمند اطلاع رسانی دقیق به مردم زنجان است.

چقدر زود دیر می شود! زمان همواره پرده واقعیت ها کنار زده و واقعیت و حقیقت را نشان داده است. از روز نخست شهریور ۹۶ تا یکم خرداد ۹۹ زمانی حدود دو سال و هشت ماه گذشته است.

دو سال و هشت ماهی که واقعیت سوگندنامه واقعی برخی از اعضای شورا را نشان داد و حقیقت های زیادی را نمایان کرد.

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
هشدار رئیس پلیس فتا زنجان به تازه واردهای بورسی
خبر قبلی
درج اعتبار از دفترچه سازمان تامین اجتماعی حذف شد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست