۲۶ طرح آبیاری نوین به طور همزمان در استان زنجان افتتاح شد

طرح ۴۰۰ هکتاری تجهیز باغات زیتون به سامانه های نوین آبیاری امروز ۲۹ آبان ماه توسط وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان طارم افتتاح شد.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ با افتتاح این پروژه به طور همزمان ۲۶ طرح سامانه های نوین آبیاری به مساحت یک هزار و ۱۶ هکتار در استان زنجان افتتاح و همچنین عملیات اجرایی ۲۱ طرح آبیاری نوین به مساحت یک هزار و ۳ هکتار در استان آغاز شد.

با افتتاح این ۲۶ طرح سالانه در مجموع بالغ بر ۴ میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی شده و برای ۲۵۰ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی می شود.

در مجموع ۱۱۹ میلیارد ریال برای این تعداد طرح مورد افتتاح در استان اعتبار هزینه شده است که ۷۹ میلیارد ریال آن کمک بلاعوض دولتی بوده است.

گفتنی است، مساحت کل اراضی آبی استان زنجان ۱۷۰ هزار هکتار است که با افتتاح ۲۶ طرح امروز، از ۱۲۴ هزار هکتار اراضی مستعد آبیاری تحت فشار در استان در مجموع ۵۲ هزار و ۸۳۰ هکتار به انواع سیستم های نوین آبیاری مجهز شد.

شایان ذکر است، با تجهیز بالغ بر ۵۲ هزار هکتار از اراضی استان زنجان به سامانه های نوین آبیاری در مجموع ۲۲۲ میلیون متر مکعب در سال در مصرف آب صرفه جویی شده است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
مدیران پاک‌دست، منابع مالی را با اولویت هزینه می کنند
خبر قبلی
مجمع بانوان شورای اسلامی استان زنجان تشکیل شد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست