1. اخبار استان
  2. ۲ اثر تاریخی سلطانیه آماده واگذاری به بخش خصوصی هستند

کد خبر: 23026

۲ اثر تاریخی سلطانیه آماده واگذاری به بخش خصوصی هستند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: مجموعه فرهنگی تاریخی بقعه چلبی اوغلو و حمام سالار آماده واگذاری به بخش خصوصی هستند.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ امیر ارجمند با بیان این مطلب، اظهار کرد: با اقدامات انجام‌شده در سال جاری در راستای واگذاری دو اثر تاریخی شهرستان سلطانیه آماده واگذاری به متقاضیان به بخش خصوصی است. این مجموعه‌ها از طرح‌های شاخص شهرستان محسوب می‌شود که بهره‌برداری از آن نقش مهمی در توسعه و رونق خوی خواهد داشت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان وجود بناهای شاخص و متعدد در این استان را ظرفیت بسیار مهمی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال اعلام کرد و گفت: میراث‌فرهنگی برای حفظ و نگهداری هرچه بهتر این بناها، درصدد واگذاری این اماکن به بخش خصوصی بوده که این مسئله نیز از دیگر اهداف مهم اجرای این طرح است.

وی بیان کرد: باید بناهای تاریخی را حفظ کرده و با واگذاری به بخش خصوصی حیات اجتماعی را به این آثار برگردانیم تا بخش خصوصی رغبت کرده و بروی این بناها سرمایه‌گذاری کنند.

ارجمند افزود: بسیاری از مشکلات منطقه نمونه گردشگری و آثار تاریخی استان در دست پیگیری است که درصدد هستیم موانع و مشکلات حقوقی و قانونی آنها  به‌زودی برطرف شود. و مهلت شرکت در فراخوان صندوق احیاء تا تاریخ مورخ ۲۴ شهریورماه تمدید شده است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست