مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان:

۲۴ هکتار از زمین های بلااقدام شهرک های صنعتی زنجان خلع ید شد

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان با اشاره به اقدامات این شرکت در راستای تعیین تکلیف قراردادهای بلااقدام در شهرک های صنعتی استان، گفت:  یکی از اقدامات مهم برای ایجاد زمینه جهش تولید و استفاده بهینه از منابع جهت تسریع تولید در استان زنجان، تعیین تکلیف طرح ها و قراردادهای بلااقدام در شهرک های صنعتی استان بود که در سال گذشته ۲۴ هکتار خلع ید شد.

ایرج احمدی در گفتگو با همدلی‌زنجان؛ با بیان اینکه یکی از مشکلات توسعه تولید در مرکز استان کمبود زمین صنعتی است، اظهار کرد: در سال های گذشته قراردادها و طرح های تولیدی-صنعتی در استان عقد قرارداد برای واگذاری زمین شده که تاکنون اقدامی در جهت استفاده بهینه و ایجاد واحد تولیدی از طرف متقاضیان صورت نگرفته است. از اینرو یکی از اولویت های این شرکت تعیین تکلیف و خلع ید این اراضی و ارائه زمین به سرمایه گذارانی است که در کم ترین زمان نسبت به ایجاد واحدها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه با تعامل مناسب با قوه قضائیه در استان زنجان خلع ید زمین و قراردادهای راکد در استان تسریع شده است، افزود: در سال ۹۷ به میزان ۱۰ هکتار، در سال گذشته ۲۴ هکتار و در سال جاری تاکنون چهار هکتار از اراضی بلااقدام خلع ید شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان با بیان اینکه طرح های های تولیدی تا آخر سال ۹۶ بررسی شده است، افزود: طرح هایی که تا آخر سال ۹۶ به شرایط حداقلی برای ساخت و بهره برداری نرسیده بودند فسخ قرارداد شدند. در سال جاری نیز قرارادهایی که تا آخر نیمه سال ۹۷ شرایط لازم را نداشته باشند، فسخ خواهند شد. به ویژه واحدهایی که در مرکز استان باشند.

وی با اشاره به اینکه فسخ قراردادها با تشکیل یک هیئت داوری انجام می شود، یادآور شد: در خصوص فسخ قراردادها هیئت داوری تشکیل می شود که باید در آن دلایل تاخیر توسط متقاضی توضیح داده شود و هیئت داوران را توجیه کنند. بعد از این بررسی رای هیئت داوری ملاک عمل خواهد بود.

احمدی با بیان اینکه فسخ قرارداد زمین نیازمند تامین هزینه است، خاطرنشان کرد: در سال های گذشته تامین این هزینه با دشواری همراه بوده و مشکلات زیادی وجود داشته است. خوشبختانه در شرایط فعلی هیچ مشکلی برای پرداخت هزینه فسخ قرارداد زمین در شهرک های صنعتی استان نداریم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان یکی از مشکلات دیگر را طولانی بودن پروسه فسخ و خلع ید اراضی عنوان کرد و گفت: امیدواریم  با همکاری و تعامل مناسب مسئولان استانی این پروسه کوتاه شود.

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
شهرداری زنجان در مسیر انفعال…!
خبر قبلی
اثر قیمت دلار بر بازار سرمایه
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جهش تولید از نظر شما گرفتن زمین مردمه عوض اینکه تسهیلات بدید کمکش کنید زمین رو هم از تولید کننده میگیرید یه لکد هم پشتش

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست