1. اخبار استان
  2. ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استان زنجان در سال جاری

کد خبر: 650

۲۶۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استان زنجان در سال جاری

سازمان برنامه و بودجه مقابل دستگاه های اجرایی نیست

۲۶۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استان زنجان در سال جاری

 

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان زنجان میزان پیش بینی بودجه کل کشور در لایحه بودجه سال جاری را یک هزار و ۱۵۲ تریلیون تومان عنوان کرد و گفت: برای بخش عمرانی کشور ۷۱ هزار و ۳۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است. در این میان سهم استان ها ۱۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که سهم استان زنجان از آن ۲۶۰ میلیارد تومان است.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ شهرام طهماسبی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، با بیان اینکه آگاهی بخشی از وظایف مهم رسانه ها محسوب می شود، اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه مقابل دستگاه های اجرایی نیست. تلاش می کنیم زمینه لازم برای واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی فراهم شود و دستگاه های اجرایی در این خصوص باید اهتمام جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر اراده لازم در دولت برای واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی وجود داشت، افزود: باتوجه به این اراده جدی دولت اما ابزارهای قانونی مورد نیاز در این راستا فراهم نبود.

این مسئول با بیان اینکه استان زنجان به اعتبارات پیش بینی شده در لایحه بودجه بسنده نخواهد کرد، افزود: سهم استانی اعتبارات ملی و پیش بینی تبصره های مختلفی که استان از لایحه بودجه می تواند در آن سهمی داشته باشد پیگیری خواهد شد. برنامه ریزی لازم در این راستا صورت گرفته و دستگاه هایی مرتبط با هر بند و تبصره توجیه خواهند شد.

وی خواستار تغییر نگرش‌ها به موضوع وصول مالیات شد و تاکید کرد: برخی از منابع و امکانات دولتی استفاده می کنند و درآمدهای سرشاری دارند اما مالیات پرداخت نمی کنند. این فرار مالیاتی در کشور وجود دارد و باید کاهش یابد. بدون اخذ مالیات روند توسعه شهرها متوقف می شود. با شفاف سازی و ارائه ساز و کارهای منطقی باید اقتصاد استان و کشور را در ریل درست هدایت کرد.

طهماسبی به شاخص های اقتصادی کشور و استان در حساب های منطقه ای اشاره کرد و گفت: متاسفانه ارزش افزوده اقتصاد ایران به نسبت سهم جمعیتی پایین بوده و نیم درصد از سهم جمعیتی تولید ارزش افزوده در کشور داریم. این روند باید ارتقاء یابد چرا که شرایط فعلی شایسته اقتصاد کشور نیست. در استان زنجان نیز باید سهم اشتغال در بخش خدمات را با توسعه مشاغل در بخش های وابسته به کشاورزی و صنعت توسعه دهیم و متناسب با خلق ارزش افزوده بیشتری کنیم.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
ساخت سینما در محور گاوازنگ زنجان
خبر قبلی
سهم اشتغال بخش کشاورزی استان زنجان ۳۳ درصد است
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست