1. اخبار استان
  2. ۲۷ اردیبهشت، آغاز طرح ملی سنجش فشار خون

کد خبر: 9623

۲۷ اردیبهشت، آغاز طرح ملی سنجش فشار خون

در حال حاضر دسترسی به آب آشامیدنی سالم ۱۰۰ درصد است که با همت مسئولین و شوراها خوب پیش رفته ولی بازنیاز به توجه دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: طرح سنجش فشارخون از ۲۷ اردیبهشت بصورت ملی و در سطوح مختلف جامعه شروع می‌شود.
به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان روزپنج شنبه در همایش روز شوراها که با حضور ۴۰۰ عضو شورای اسلامی شهر و روستای استان زنجان برگزار شد سنجش  پرفشاری خون را یکی از سیاستهای وزارت بهداشت عنوان کرد و افزود : حدود ۷۰ درصد از مردم در گیر فشارخون هستند و از بیمار یخود نیز اطلاع ندارند و در این راستا طرح سنجش فشار خون از ۲۷ اردیبشهت بصورت ملی و در سطوح مختلف جامعه شروع می شود.
وی  فشار خون را عامل مهم بروز سکته های مغزی و قلبی دانست و افزود: مصرف بی رویه نمک نیز عامل اصلی فشار خون بالاست است که بایدبا فرهنگ سازی درتغییر سبک زندگی مردم پیش برویم که این نیز نیازمند مشارکت و هککاری شوراها را می طلبد.
دکتر قزلباش با تاکیدبر نقش شورا ها در بهبود و پیشرفت حوزه بهداشت و سلامت روستاها در زمینه های بهسازی منابع آب، دفع صحیح زباله و فضولات حیوانی و احداث و بهسازی توالت ها ی عمومی گفت: در حال حاضر دسترسی به آب آشامیدنی سالم ۱۰۰ درصد عنوان کرد که با همت مسئولین و شوراها خوب پیش رفته ولی بازنیاز به توجه دارد.
وی وضعیت برخورداری از سرویسهای بهداشتی عمومی ۹۲درصد عنوان کرد و افزود: دسترسی و برخورداری از توالت بهداشتی جزوسیاست هاست ولی در شهرستان ماهنشان در این زمینه باید توجه ویژه بشود، در دفع فضولات حیوانی نیز در استان بالای ۹۰ درصد است که در شهرستان ایجرود باید توجه بشود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان استفاده از مشارکت سایردستگاهها، جذب اعتبارات استان و جلب مشارکت مردم  را از انتظارت حوزه بهداشت و درمان برشمرد و اصلیترین و مهم ترین فاکتور پیشرفت آن بهداشت را اراده خود مردم و مشارکت فعال آنها عنوان کرد .
وی باشاره به استقرار نظام ارجاع الکترونیک  گفت: این طرح در جهت حفظ کرامت مردم  اجرا می شود و باکمترین هزینه و محترمانه ترین شکل برای همه آحاد جامعه قابل دستیابی است.
دکترقزلباش گفت : ما در اجرای طرح ارجاع الکترونیک و تشکیل پرونده الکترونیکی در کشور پیشتاز هستیم که در حال حاضر بالای ۵۰ درصد مردم نیازمند فرهنگ سازی در این زمینه هستند.
گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
آموزگاری که ۴۴ سال است پایه اول ابتدایی تدریس می کند
خبر قبلی
ترمیم زخم‌های جامعه
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست