1. اخبار استان
  2. ارائه ۲۹۰ مقاله معتبر توسط دانشگاه علوم پزشکی زنجان

کد خبر: 3693

ارائه ۲۹۰ مقاله معتبر توسط دانشگاه علوم پزشکی زنجان

ارائه ۲۹۰ مقاله معتبر توسط دانشگاه علوم پزشکی زنجان

آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی زنجان راه اندازی می‌شود

 

 

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمت بهداشتی و درمانی استان زنجان به شرایط توسعه ای دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در حوزه پژوهش و فناوری اشاره کرد و گفت: در سال ۲۰۱۷ دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ۲۹۰ مقاله معتبر را در سایت های معتبر اطلاعاتی ارائه کرده است.

 

 

پرویز قزلباش در گفت‌و‌گو با “همدلی‌زنجان”؛ با بیان اینکه از نظر امکانات و شرایط پژوهشی شرایط خوبی داریم، اظهار کرد: در حال توسعه امکانات پژوهشی برای پژوهشگران دانشگاه هستیم و در این راستا در حال احداث آزمایشگاه حیوانات، آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه. خط تولید پایلوت دارویی و آزمایشگاه مجهز در دانشکده ها برای فعالیت تحقیقاتی هستیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان چهار مجله معتبر ملی در سطح کشور را دارد، افزود: در حوزه فناوری؛ استقرار سه شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت و  صندوق حمایت از فناوران  راه اندازی شده است و این صندوق در غالب تسهیلات و مشارکت به فناوران کمک کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمت بهداشتی و درمانی استان زنجان طرح تحول سلامت را یکی از اقدامات مهم حوزه سلامت عنوان کرد و یادآور شد: این طرح موجب شد پرداخت هزینه ای مردم هم اکنون به هفت تا ۱۰ درصد رسیده و این میزان برای روستائیان ۵ درصد است.  همچنین مردم با این طرح دسترسی بهتری به خدمات بهداشتی و درمانی دارند.

وی به ظرفیت انجمن های خیریه فعال در حوزه سلامت استان اشاره و خاطرنشان کرد: حدود ۱۷ انجمن خیریه فعال در حوزه سلامت استان وجود دارد که در کنار فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی مسئولیت های حوزه سلامت را به دوش کشیده و همراهی می‌کنند.

قزلباش ا اشاره به شرایط توسعه بیمارستان های استان طی عمر انقلاب، تاکید کرد: در اوایل انقلاب  سه بیمارستان در استان داشتیم که مراکزی فرسوده بودند و با ۱۶۵ تخت فعالیت می کردن و تعداد محدودی پزشک در شهرها مشغول خدمت رسانی بودند. خوشبختانه هم اکنون استان دارای ۹ بیمارستان و حدود یک هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمت بهداشتی و درمانی استان زنجان  به تفاهم نامه سه جانبه بین استانداری زنجان، دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت برای توسعه مراکز بهداشتی و درمانی استان اشاره و خاطرنشان کرد: ۲۲۶ پروژه مربوط به تامین فضاهای بهداشتی و درمانی طی این تفاهم نامه احداث می شود که بخش عمده آن محقق شده است.

وی به ساخت کلینیک ویژه شفیعیه زنجان اشاره و اظهار کرد: این کیلینیک با ۵ هزار مترمربع به عنوان بزرگ ترین کلینیک ویژه کشور در شهر زنجان آغاز به کار کرده است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
سلطانیه ماهانه ۲ تا ۳ برابر جمعیت ثابت، جمعیت شناور دارد
خبر قبلی
همایش نقش آموزش حقوق شهروندی در تحکیم بنیان خانواده برگزار شد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست