1. اجتماعی
  2. ۳ درصد از معتادان استان زنجان را بانوان تشکیل می دهند

کد خبر: 1382

۳ درصد از معتادان استان زنجان را بانوان تشکیل می دهند

 

۳ درصد از معتادان استان زنجان را بانوان تشکیل می دهند

سرپناه معتادان بی‌سرپناه در سال جاری افتتاح می‌شود

 

مدیر کل بهزیستی استان زنجان به سهم بانوان در میزان اعتیاد موجود استان اشاره کرد و گفت: ۳ درصد از معتادان استان زنجان را بانوان تشکیل می دهند.

 

به گزارش همدلی‌زنجان، محمد محمدی‌قیداری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه پنجم تیر‌ماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر بود ، اظهار کرد: مطابق با آمار و اطلاعات موجود سهم معتادان در جامعه شهری و روستایی استان ۱ درصد از سهم جمعیتی استان بوده که تفکیک روستایی و شهری آن برآورد نشده است.

وی شرایط استان زنجان در آسیب های اجتماعی را مناسب ارزیابی کرد و افزود: میزان شیوع اعتیاد در سطح استان زنجان نسبت به کشور پایین بوده و در مجموع آسیب های اجتماعی وضعیت مناسبی در سطح کشور داریم، به گونه ای که جزو چند استان آخر در آسیب های اجتماعی محسوب می شویم.

این مقام مسئول از اقدامات صورت گرفته برای گورخواب ها در استان زنجان گفت و تاکید کرد: در سال گذشته این موضوع در سطح جامعه مطرح شد که در استان زنجان نیز اقداماتی برای شناسایی وضعیت موجود صورت گرفت که افرادی در سطح جامعه بدون سرپناه بودند.

وی از ساخت سرپناهی برای این افراد خبر داد و گفت: در سال جاری مرکزی که آغاز شده به اتمام می رسد و در کنار گرمخانه زنجان که توسط شهرداری تکمیل شده این مراکز برای این افراد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

محمدی قیداری سه محور مهم و اولویت دار را برای حوزه اعتیاد تشریح کرد و یادآور شد: پیشگیری، آگاه سازی و فعالیت های فرهنگی نخستین وظیفه سازمان محسوب می شود که همواره در حال انجام بوده است. استفاده از کمپ ها و مراکز نگهداری که در حوزه درمان نیز فعالیت دارند و همچنین اقدامات پیشگری در شورای مبارزه با مواد مخدر که همه این موارد فعال هستند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه در حوزه پیشگیری و فعالیت های فرهنگی اقداماتی در سال گذشته صورت گرفته است، افزود: در محیط های مختلف آموزشی، کار و بهداشتی و درمانی این فعالیت ها صورت گرفته که طی سال گذشته پوشش ۴۷۰ هزار نفری از ارائه خدمت به شهروندان صورت گرفته است.

وی همچنین به فعالیت کمپ‌ها و مراکز درمان میان مدت اشاره کرد و افزود: این مراکز نیز زیر نظر اداره کل بهزیستی و در بسیاری از موارد با مشارکت خود معتادان بهبود یافته اداره‌ می‌شود که ۱۰ مرکز در استان فعال بوده و در سال گذشته پوشش ۳ هزار و ۵۰۶ نفری را داشتند.
محمدی‌قیداری از پوشش ۵۶ محیط آموزشی برای ارائه خدمات در استان زنجان خبر داد و گفت: ۸۴ محیط کاری نیز در سال ۹۵ زیر پوشش ارائه خدمات آموزشی توسط بهزیستی برای پیشگیری از اعتیاد بوده است. در استان زنجان در زمینه پیشگیری از اعتیاد ۱۹۲ محله شهری و روستایی زیر پوشش این خدمات آموزشی قرار دارند.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
ضرورت نوسازی برخی از ایستگاه های اتوبوس قدیمی در شهر زنجان
خبر قبلی
۷۰ درصد واحدهای صنعتی زنجان مشکل کمبود نقدینگی دارند
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست