1. اجتماعی
  2. ۳ نفر پایانی برای تصدی شهرداری زنجان چه کسانی هستند؟

کد خبر: 2130

۳ نفر پایانی برای تصدی شهرداری زنجان چه کسانی هستند؟

۳ نفر پایانی برای تصدی شهرداری زنجان چه کسانی هستند؟

 

 

استقرار شورای پنجم در شهر زنجان توام با تغییرات مدیریتی در بدنه شهرداری زنجان شد و اکثریت اعضای شورای پنجم بر رفتن حبیب ملائی یگانه، شهردار سابق زنجان رای دادند.

به گزارش همدلی‌زنجان، رفتن حبیب یگانه با اتفاقات و حواشی زیادی همراه بود، به گونه ای که چارت جدید شهرداری زنجان زمینه مناسبی برای ایجاد تغییرات در روزهای پایانی تصدی وی بر شهرداری شد، که این اقدامات با واکنش برخی اعضای شورای شهر همراه شد تا کشکمش بر روی مدیران بدنه شهرداری بالا بگیرد.

رسانه ای شدن این تغییرات و برخی مطالبه گری ها در خصوص وضعیت مدیریت شهری موجب شد شورای پنجم هرچند در ابتدای روزهای کاری خود را به حاشیه برد، اما کمی خودداری برای برون رفت از فضای ایجاد شده در دستور کار باشد.

انتخاب شهردار به عنوان مهم ترین وظیفه شورای پنجم شهر زنجان در حالی در دستور کار قرار گرفت که مطابق تجارب گذشته، یک انتخاب خوب هدف تعریف شده برای اعضای شورای پنجم قرار گرفته که باید دید خروجی نهایی بعد از این همه کشمش و حساسیت چه خواهد بود.

طی روزهای گذشته اعضای شورای شهر زنجان از رسیدن به سه گزینه نهایی برای تصدی شهرداری زنجان بعد از بررسی های کارشناسی خبر دادند.

 

یک منبع آگاه به همدلی‌زنجان گفت این سه گزینه سعید امیدی، عضو شورای چهارم شهر زنجان، ولی اله کلانتری، عضو هیئت نظارت انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان های استان زنجان در انتخابات پنجمین دوره که وی در گذشته سابقه مدیریتی در اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان را نیز دارد و همچنین مسیح اله معصومی، معاون امور زیربنایی و شهرسازی سابق شهرداری قم هستند.

گفته شده در بین گزینه های مهم نام مسعود نصرتی، شهردار سابق قزوین نیز بوده که یکی از گزینه های مهم قبلی شورای شهر زنجان بوده است، البته وی هم اکنون بعد از انتخاب شورای اسلامی شهر رشت به عنوان شهردار رشت انتخاب شده است.

به نظر می‌رسد مسیح اله سلطانی از گذینه‌های معرفی شده سجاد خدایی باشد. مسیح اله معصومی به لحاظ تحصیلات و برخی رزومه کاری و برنامه‌های اجرایی که تاکنون به شورای شهر زنجان ارائه داده گذینه مهم‌تری به نظر می‌رسد.

مسیح اله معصومی دارای دکتری تخصصی معماری و شهرسازی و عضو هیئت علمی دانشگاه نیز بوده است. وی از مدرسان دانشکده معماری و شهر سازی، دانشگاه علم وصنعت ایران و دانشگاه آزاد اسلامی تهران و دانشگاه حکیم سبزواری است.

از سوابق اجرایی وی می‌توان به این موارد اشاره کرد؛ مجری طرح منطقه ویژه اقتصادی سبزوار، معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم ۱۳۹۳-۱۳۹۴ ، سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری قم ۱۳۹۲، سرپرست سازمان قطار شهری قم ۱۳۹۱ ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم ۱۳۹۰-۱۳۹۱ و عضو موسسه بین المللی ایکوموس (میراث فرهنگی)  وابسته به سازمان ملل متحد از جمله مهم ترین سوابق وی هستند.

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
شهر موقالی اشتراکات زیادی برای خواهرخواندگی با زنجان دارد
خبر قبلی
سرمایه گذاری ۳۴۲ میلیارد ریالی برای ۱۸ طرح صنایع تبدیلی استان زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست