1. اقتصادی
  2.  ۳۶۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در اختیار ۴۵۶ نفر

کد خبر: 12522

 ۳۶۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در اختیار ۴۵۶ نفر

براساس داده‌های آماری که از صورت‌های مالی بانک‌های کشور استخراج‌شده،مانده مجموع تسهیلات و تعهدات کلان ۱۵ بانک کشور در نیمه اول (۶ ماهه اول) سال جاری حدود ۳۶۳ هزار و ۳۸۵ میلیارد تومان بوده است.

برای درک اهمیت این رقم کافی است بدانیم رقم مذکور تنها ۳.۸هزار میلیارد تومان کمتر از کل بودجه جاری ۳۶۷ هزار میلیارد تومانی دولت در لایحه بودجه سال ۹۹ و همچنین معادل ۴۷ درصد کل تسهیلات اعطایی ۷۷۳ هزار میلیارد تومانی بانک‌های کشور در سال ۹۷ است.

بین ۱۵ بانکی که در این گزارش جزئیات تسهیلات و تعهدات کلان آنها بررسی شده است، بانک ملت با نزدیک به ۱۳۰.۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات و تعهدات کلان در رتبه اول، بانک پاسارگاد با نزدیک به ۵۰.۹ هزار میلیارد تومان در رتبه دوم، بانک رفاه با حدود ۲۹.۹ هزار میلیارد تومان در رتبه سوم است.

بانک صادرات با حدود ۲۸.۴ هزار میلیارد تومان در رتبه چهارم، بانک گردشگری با بیش از ۲۷.۱ هزار میلیارد تومان در رتبه پنجم، بانک تجارت با حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان در رتبه ششم، بانک سرمایه با ۱۶.۲ هزار میلیارد تومان در رتبه هفتم، بانک اقتصادنوین با نزدیک به ۱۳.۲ هزار میلیارد تومان در رتبه هشتم قرار دارد.

بانک دی با حدود ۱۱.۴ هزار میلیارد تومان در رتبه نهم، بانک کشاورزی با ۸.۸ هزار میلیارد تومان در رتبه دهم، بانک سینا با ۵.۸ هزار میلیارد تومان در رتبه یازدهم، بانک سامان با ۵.۶ هزار میلیارد تومان در رتبه دوازدهم، بانک خاورمیانه با ۴.۷ هزار میلیارد تومان در رتبه سیزدهم، بانک مسکن با ۲.۹ هزار میلیارد تومان در رتبه چهاردهم و پست‌بانک نیز با ۱.۸ هزار میلیارد تومان در رتبه پانزدهم قرار دارند.

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
آب و هوای خوب زنجان در شب یلدا
خبر قبلی
ادعای مطهری: تماس از شورای نگهبان با یک نماینده برای جلوگیری از استیضاح/ تهدید ردصلاحیت
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست