۷ درصد تولیدناخالص داخلی کشور متکی به درآمدهای مالیاتی است

۷ درصد تولیدناخالص داخلی کشور متکی به درآمدهای مالیاتی است

درآمدهای مالیاتی استان زنجان ۹۸ درصد محقق شده است

 

 

معاون وزیر اقتصاد و دارایی به سهم درآمدهای مالیاتی از تولید ناخالص داخلی کشور اشاره کرد و گفت: ۷ درصد تولیدناخالص داخلی کشور متکی به درآمدهای مالیاتی است.

 

به گزارش همدلی‌زنجان؛ سید کامل تقوی‌نژاد در نشست هم اندیشی با صاحبان صنایع، واحدهای تولیدی و اصناف استان زنجان، با بیان اینکه سهم درآمدهای مالیاتی از تولید ناخالص داخلی کشور فاصله زیادی با کشورهای توسعه یافته و حتی برخی کشورهای منطقه دارد، اظهار کرد: در کشور ترکیه این سهم ۲۰ درصد، کره جنوبی ۳۰ درصد و در کشورهای توسعه یافته اروپایی به ۴۵ درصد می رسد که فاصله زیادی با این کشورها داریم.

وی به برنامه ششم توسعه اشاره کرد و افزود: در برنامه ششم توسعه این سهم ۱۱ درصد پیش بینی شده که این فاصله با کشور کاهش یافته و اتکای سهم GDP کشور از مالیات افزایش یابد که تحقق این مهم نیز دشواری های زیادی به همراه خواهد داشت.

این مقام مسئول سهم مشاغل از مجموع درآمدهای مالیاتی را ۴ درصد عنوان کرد و گفت: این سهم با اختصاص برخی بخش های مربوط به مستغلات به ۷ درصد می رسد که سهم بسیار اندکی از مجموع درآمدهای مالیاتی کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه در هر شرایطی به مردم اعتماد شود نتیجه مثبتی حاصل خواهد شد، افزود: در سال گذشته به مردم اعتماد کردیم و ۱۰ درصد اظهارنامه بیشتر به همراه رشد ۱۰ درصدی در درآمدهای مالیاتی مشاغل محقق شد که نشان از همراهی و همکاری مردم داشته است.

تقوی نژاد به تعداد واحدهای صنفی مشمول مالیات و میزان مالیات پرداختی آن ها در سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد صنفی در سال گذشته ۸۰۰ میلیارد تئمان مالیات پرداخت کردند.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور از شناسایی ۳۰۰ هزار مودی جدید مالیاتی طی سال گذشته خبر داد و گفت: سیاست کلی امور مالیاتی کشور شناسایی مودیان جدید مالیاتی است تا به مودیان فعلی فشار مضاعف وارد نشود و بنا نداریم برای اخذ مالیات به مودیان موجود تکیه کنیم.

وی از اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در کشور خبر داد و گفت: در حال بازنگری قانون مالیات بر ارزش افزوده مالیات هستیم چرا که نیازمند اصلاحاتی بوده است.
تقوی نژاد با بیان اینکه در بخش مالیات شریک دارای مردم هستیم، افزود: در سال گذشته ۳۰ بخشنامه راهگشا به سازمان های مالیاتی ابلاغ شده که در راستای کوتاه کردن فرایندها، افزایش و تسهیل وصول درآمدهای مالیاتی و سهولت در کارها بوده است.

تقوی نژاد با باین اینکه درآمدهای استان زنجان در سال گذشته به صورت کامل محقق شده است، افزود: در بخش مالیات درآمدهای استان زنجان ۹۸ درصد محقق شده است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
مشمولان سهام عدالت نگران نامعتبر شدن شبا نباشند
خبر قبلی
نظام مالیاتی کشور سرمایه‌گذار را فراری ندهد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست