1. اخبار استان
  2. ۹۰ درصد مصرف آب استان زنجان در بخش کشاورزی است

کد خبر: 10176

۹۰ درصد مصرف آب استان زنجان در بخش کشاورزی است

۵۰ درصد شبکه آب‌رسانی آب و فاضلاب شهری استان زنجان فرسوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان با اشاره به میزان و سهم مصرفی آب در بخش های مختلف، گفت: ۹۰ درصد مصرف آب استان زنجان در بخش کشاورزی است.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ علیرضا جز قاسمی صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران در محل شرکت آب و فاضلاب شهری استان، با اشاره به اینکه میزان مصرف آب شرب و بهداشت در استان زنجان سهم ۶ درصدی دارد، اظهار کرد: سهم بخش صنعت در مصرف آب استان به میزان ۴ درصد بوده و بالاترین سهم مربوط به بخش کشاورزی است.

وی به میزان بارش ها در سال جاری اشاره کرد و افزود: باور عموم بر این است که استان زنجان استان پربارشی بوده و مشکل آبی ندارد، اما آمار گویای این واقعیت است که نباید این بارش ها موجب این تصور اشتباه شود. از اول مهرماه سال گذشته تا یک تیرماه، میزان بارش‌ها دراستان ۲۴.۷ درصد افزایش داشته که نسبت به میانگین کشوری بارش کمتری داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان با بیان اینکه میانگین بارش های کشوری ۴۰ درصد است، یادآور شد: کل بارش‌ها در استان ۳۶۵ میلی‌متر بوده و زنجان نسبت به بسیاری از استان‌های کشور دارای بارش کمتری دبوده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته پوشش شبکه فاضلاب در استان زنجان به دو برابر سال قبل آن رسیده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۱ شهر استان زنجان تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب شهری هستند. در سال گذشته بیش از ۳۲ کیومتر شبکه فاضلاب در شهر زنجان عملیاتی شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان با اشاره به اینکه ۵۰ درصد شبکه آب‌رسانی آب و فاضلاب شهری استان زنجان فرسوده است، اظهار کرد: خط قرمز شرکت تامین آب شرب سالم برای شهروندان زنجانی است که خوشبختانه یکی از مجهزترین آزمایشگاه های کشوری در استان زنجان فعالیت دارد.

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
دومین جشنواره کشوری آئین محبت در استان زنجان برگزار می شود
خبر قبلی
پنجمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان برگزار می‌ شود
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست