۹۵ درصد مزارع سردآبی استان زنجان مجهز به تجهیزات نوین آبزی‌پروری است

در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد از مزارع سردآبی استان زنجان مجهز به تجهیزات آبزی‌پروری است.

 مدیر امور شیلات و آبزیان استان لزوم ارتقای مکانیزاسیون در واحدهای آبزی‌پروری را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: توجه هرچه بیشتر به امر مکانیزاسیون در تمام مراحل تولید، فرآوری و توزیع محصولات آبزی، موجب رقابت‌پذیری بیشتر شده و در نهایت تولید اقتصادی را به همراه دارد.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ منصور حقی ‌راد با بیان این مطلب، اظهار کرد: مکانیزاسیون در صنعت آبزی‌پروری فرآیند تغییرات کیفی در واحدهای تولید آبزیان با استفاده از ادوات، تجهیزات و فن‌آوری پیشرفته است و لذا توسعه مکانیزاسیون در این بخش باعث افزایش تولید و ارتقای کیفیت محصول شده و نهایتا ارتقای بهره‌وری و توسعه پایدار را به همراه دارد.

وی با تاکید بر مدیریت علمی و کارآمد مزارع آبزی‌پروری به منظور بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات موجود خاطرنشان کرد:  در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد از مزارع سردآبی استان زنجان مجهز به تجهیزات آبزی‌پروری است.

حقی راد بیان داشت: مکانیزه کردن واحدهای آبزی‌پروری و استفاده از تجهیزات در این بخش همچنین نقش بسزایی در بهبود کیفیت آب مصرفی دارد به طوری که با ایجاد شرایط مطلوب فیزیکی و شیمیایی در محیط اکوسیستم آبی زمینه رشد بهتر ماهی آبزی را فراهم می‌کند.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان با بیان اینکه تحقیقات در استان نشان دهنده افزایش تولید ۲۵ درصدی آبزیان پرورشی در مزارع مکانیزه است، افزود: به‌کارگیری تجهیزات نوین آبزی‌پروری در مزارع جزو الزامات ادامه فعالیت در این استان محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: برای تمدید مجوز پرورش آبزی و یا صدور مجوز جدید، آبزی‌پرورانی که به لحاظ سرمایه‌گذاری در خصوص تجهیز مزارع خود مشکل دارند می‌توانند تسهیلات دریافت کنند که این تسهیلات بر اساس طرح توجیهی آبزی پروران پرداخت می‌شود.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
اجرای برنامه های فرهنگی شاخص توسعه یافتگی هر شهر است
خبر قبلی
 نارنجی پوشان از سوی مسئولین، کمتر مورد توجه هستند
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست