1. اجتماعی
  2. باید برای روزنامه پیام تسلیتی بفرستیم

کد خبر: 21031

بیانیه خانه مطبوعات استان زنجان در خصوص حکم محکومیت مهدی سهرابی خبرنگار زنجانی

باید برای روزنامه پیام تسلیتی بفرستیم

خبر محکومیت آقای مهدی سهرابی خبرنگار روزنامه‌ی صدای زنجان موجب تلخکامی خبرنگاران استان زنجان در روزهای آغازین سال ۱۴۰۰ شد.

خانه‌ی مطبوعات و جامعه‌ی خبرنگاران استان زنجان صدور چنین حکم حیرت آوری را ناعادلانه دانسته و آن را به معنای سلطه‌ی شبنامه‌نویسان بر روزنامه‌نگاران می‌داند. این روشنگران حق و حقیقت که بی‌هیچ استتار و اختفایی در پی اعتلای مشعل فروزان رستگاری و بردباری‌اند خواستار تجدید نظر در مرحله‌ی واخواهی بوده تا با پاسداشت آزادی بیان برای خبرنگاران و جامعه‌ی رسانه‌ای، انگیزه‌ و اراده‌ی آنان، برای مبارزه با فساد و کنترل کیفی امور عمومی بیش از پیش تحکیم گردد.

بدیهی است که به رسمیت شناختن آزادی بیان، پیش شرط فعالیت حرفه‌ای‌ خبرنگاران و رسانه‌های آزاد است تا از این رهیافت با نظارت بر محیط و کنکاش در مسائل عمومی‌ به پالایش امور و تنویر افکار عمومی بپردازند.

بنا بر این نه تنها انتظار حمایت از خبرنگاران بلکه توقع پشتیبانی از آنان نیز از سوی عدالتخانه و دستگاه‌ قضا، توقعی به جا و عقلانی است، چرا که اطلاع رسانی چیزی جز گردآوری وقایع برای داوری عمومی نیست و دستگاه قضا نیز رسالتی جز صرافی امور و گسترش عدل و داد ندارد. تابانیدن نور به تاریکخانه‌ها و وجوه پنهان سازمان‌های اداری و عمومی جز خدمت به آزادی و امنیت اجتماعی نیست که خود قوه قضاییه مدعی ترویج و منادی آن است.

همچنین از یاد نبرده‌ایم که رئیس جمهور همین کشور نیز در سال ۹۲ و در مراسم پایانی جشنواره مطبوعات اظهار داشت: «رسانه‌ها بزرگترین قدرتی هستند که می‌توانند با فساد مبارزه کنند و هزینه‌ی فساد را آن قدر بالا ببرند تا کسی در این مسیر قرار نگیرد.»

بنا بر این انتظار می‌رود با حمایت از حقوق حرفه‌ای‌ خبرنگاران برای بهبود امور و برای کاستن از آلام عمومی در این شرایط خطیر به ویژه با توجه به مشکلات مبتلابه کشور، صدای روشن و امید بخش جامعه‌ی رسانه‌ای استان شنیده شود.

بگذارید پلیس سوت زن جامعه باشیم

خانه‌ی مطبوعات استان زنجان

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
اشتغال و درآمد ماحصل زراعت صنوبر در زنجان است
خبر قبلی
سامانه بارشی فعالی برای استان زنجان پیش‌بینی نمی‌شود
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

1 دیدگاه
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

رئیس جمهور بیشرف اول از خودش شروع کنه برای مقابله با فساد … بعد طرفداراش

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست