1. اخبار استان
  2. زنجان قربانی سیاست‌زدگی می‌شود؟

کد خبر: 22863

زنجان قربانی سیاست‌زدگی می‌شود؟

اعضای شورای شهر زنجان در این روزها فشرده در حال بررسی رزومه هایی هستند که افراد مختلف برای تصدی پست شهرداری زنجان به پارلمان شهری ارسال کرده اند. به گونه ای که حتی اعضای شورا فرصت لازم برای پاسخگویی به اصحاب رسانه را ندارند! و فراموش می کنند که باید به افکار عمومی نیز پاسخ دهند. بعضا حتی آداب اولیه اجتماعی را بلد نیستند!

به گزارش همدلی‌زنجان؛ شورای شهر زنجان تصمیم گرفته بود منصور سلطان‌محمدی را در شهرداری سرپرست کند و زمینه شهرداری عباس راشاد را فراهم کند، در این راستا نیز هیچ فشاری بر روی اعضای شورا نبوده بلکه این یک رویکرد از قبل تصمیم گرفته شده توسط تیم اکثریت شورا بوده است. تیمی که مورد حمایت مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی بوده است.

حال نهادهای نظارتی ترمز شورای شهر زنجان را کشیده اند و ظاهرا مطابق با گزارش برخی منابع آگاه گزینه مورد نظر این تیم صاحب صلاحیت برای پست شهرداری زنجان شناخته نشده است! حال شورا در حال رایزنی و چانه زنی برای به کرسی نشاندن نظر خود و بررسی گزینه های بیشتر نیز هست. لیست افرادی که برای تصدی پست شورا ثبت نام کرده اند مشخص نیست.

شورای شهر زنجان قصد ارائه این اسامی را ندارد و حال حتی با گذشت زمان زیاد که گفته می شود این لیست به ۶ نفر گزینه نهایی رسیده نیز با حرف و حدیث زیادی همراه است. طی روزهای اخیر با اینکه رئیس شورا گفته بود شورا به اسامی محدودتری رسیده اما ظاهرا ۶ گزینه باقی مانده تبدیل به ۱۲ تا ۱۵ گزینه دیگر شده اند.

با این حال نه رزومه این افراد مشخص است و نه برنامه های آن ها برای توسعه شهر، البته وقتی برنامه سیاستگذاری و نظارتی اعضای فعلی شورای شهر زنجان مشخص نیست، مشخص نبودن رزومه و برنامه نامزدهای تصدی شهرداری نیز طبیعی است!

با این وضعیت مردم منتظر تحرکات بیشتری از طرف شورا برای قضاوت های منطقی و عادلانه در خصوص عملکرد اعضای شورا بود. وقتی سلطان محمدی سرپرست شد و سخنگوی شورا اطلاع دقیقی از میزان سابقه وی نداشت! و مدعی ۱۷ سال سابقه شد که این ادعا درست نبود، قرار بود در زمان سرپرستی سلطان محمدی وضعیت شهردرای تثبیت شود و تغییرات مدیریتی انجام نشود.

اما طی روزهای گذشته معاون عمرانی شهرداری برکنار شده و فردی نیز برای جایگزینی وی مشخص نشده و چند روزی است که این حوزه بدون معاون در حال رهبری است! حال که شهرداری نیست و حتی گفته می شود در منطقه ۴ بعد از سرپرستی سلطان محمدی، این منطقه بدون شهرداری اداره می شود و نظارتی بر فعالیت مدیران منطقه نیست! و حتی گفته می شود، معاون شهرسازی منطقه ۳ که مهدی طالب بوده؛  هم اکنون در شورا است و فردی در این معاونت جای وی معرفی نشده است!

گفته می‌شود مصنور مرادلو، به سلطان‌محمدی گفته معاون عمرانی کم کار است و عذر وی خواسته شود. به نظر می رسد رویکرد یک سرپرست موفق ساماندهی وضعیت موجود تا مشخص شدن شهردار است اما آنچه فعلا شاهد آن هستیم بازدیدهای غیرهدفمند و هیجانی است و فکری به حال وضعیت منطقه ۴ و ۳ شهرداری زنجان نمی شود! فعلا شورا در حال مدیریت اجرایی است! و زنجان نیازمند سیاستکذار شهری است.

در خصوص وضعیت فعلی شهرداری زنجان گروهی معتقدند شورا قصد دارد در زمان سلطان محمدی تغییرات مدیریتی محدود اعمال کند و برخی معتقدند چون ارتباط نزدیکی بین شورا و سلطان محمدی وجود دارد تلاش دارند تغییرات اعمال نشود تا به دلیل همجنس بودن وی با بدنه شهرداری و ارتباط دوستانه مشکل ارتباطی برای وی ایجاد نشود.

شرایط فعلی مدیریت شهری شرایط متناقض و دوگانه است. مصداق آن نیز اینکه وقتی قرار است با انتخاب شهردار شاهد تغییرات و تیم بندی و انجام اقدامات توسعه ای باشیم اما در زمان سرپرستی، یک معاونت مهم از جنس برنامه ریزی و عمرانی دچار تغییر می شود! معاونتی که همکار سازمانی سلطان محمدی نیز نیست! برخی معتقدند شهر در شرایط فعلی دچار سیاست زدگی شده است.

در خصوص رویکرد شورا و مباحث مربوط به ساماندهی نیروی انسانی شهرداری زنجان، فضای سبز و … نیز ابهامات و مسائلی وجود دارد که نیازمند بررسی است. اما فعلا چشم ها به ساختمان شورا برای نهایی شدن پست شهرداری است.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
 مردم از خیر رفاه و اقتصاد گذشتند
خبر قبلی
مادر شهید شهریاری دارفانی را وداع گفت
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست