معاون استاندار زنجان تاکید کرد:

 

ضرورت تقویت فرهنگ مدارا در رقابت های سیاسی

 

معاون سیاسی-امنیتی استانداری زنجان گفت: در رقایت های سیاسی و انتخاباتی باید فرهنگ مدارا گسترش یابد.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ سید بیوک موسوی در همایش مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی، با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا نزدیک است، اظهار کرد: رقابت انتخاباتی نیازمند مدارا و تحمل بوده و باید اخلاق در آن رعایت شود.

وی گسترش فرهنگ مدارای اجتماعی در جامعه را نیازمند عزم جدی دانست و افزود:برای گسترش این فرهنگ در سطح جامعه باید ابتدا مدیران و متولیان امور در همه شئول زندگی آن را انجام دهند و این باعث تسریع آن به همه سطح خواهد شد.

این مسئول بر ضرورت توجه به فرهنگ مدارا در جامعه تاکید کرد و گفت: از همه متولیان فرهنگی، اصحاب رسانه و مسئولان خواستار بسط و گسترش این فرهنگ در جامعه هستیم.

وی با بیان اینکه بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید شاهد رسانه ای شدن آمار مربوط به آسیب های اجتماعی در کشور بودیم، خاطرنشان کرد: مشخص کردن واقعیت های اجتماعی برای برنامه ریزی بهتر نیاز است. چرا باید در کشورمان وضعیت مسائل اجتماعی بگونه ای باشد که مقام معظم رهبری به آن ورود کنند. باید ریشه آسیب های اجتماعی را در جامعه بررسی و تحلیل کرد.

این مسئول یکی از دلایل مهم افزایش خشونت های اجتماعی را نداشتن فرهنگ مدارا برشمرد و تاکید کرد: برای کاهش مشکلات اجتماعی نیاز به افزایش آستانه تحمل در بین افراد هستیم. یکی از دلایلی که موجب افزایش آسیب های اجتماعی شده ضعیف بودن فرهنگ مدارا است.

Print Friendly, PDF & Email