1. اخبار ویژه
  2. لزوم مشارکت گسترده در انتخابات

کد خبر: 150

لزوم مشارکت گسترده در انتخابات

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان:

لزوم مشارکت گسترده در انتخابات

رئیس جمهوربه زنجان سفر می کند

 

 

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان گفت: انتخابات آینده فراگیر با مشارکت گسترده و رقابت معقول و اخلاق‌مدار برگزار شود.

به گزارش همدلی زنجان له نقل از مهر، سید بیوک موسوی ظهر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران، افزود: نزولات آسمانی در کشور سرمایه بزرگی است و منویات مقام معظم رهبری در مشهد مقدس در اول سال سال پر برکتی خواهد بود.

وی  با اشاره به اینکه دو انتخابات شوراهای شهر و روستا وریاست جمهوری را داریم ، اظهار کرد: روزهای پر فراز و نشیبی را در پیش رو داریم و متاسفانه برخی رفتارهای ناپسند و هجوم ناجوانمردانه بر دولت وارد می شود و این تخریب های غیر عاقلانه  به دولت خوب نیست و دولت کار نامه قابل قبولی در بخشهای مختلف دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان با بیان اینکه انتخابات آینده فراگیر با مشارکت گسترده و رقابت معقول و اخلاق‌مدار برگزار شود، گفت: دولت تدبیر و امید نسبت به دورهای قبل توفیقات خوبی را در همه بخشها داشته است و با همدلی و همراهی دستگاههای اجرایی اقتصاد مقاومتی به خوبی محقق شده است.

موسوی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: باید به دور از هر گونه حاشیه انتخابات برگزار شود و ثبت نام نامزدها ۲۴ شب گذشته تمام شد.

وی از رشد ۶ درصدی ثبت نام کنندگان در انتخابات شوراهای شهر و روستاها در استان زنجان نسبت به دوره چهارم خبر دادو گفت: در مجموع ۵ هزار و ۱۳ نفر ثبت نام کردند که نسبت به دوره چهارم ۶.۲ درصد رشد دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان تصریح  کرد: کل داوطلبین شورای شهر در زنجان به ۷۷۰ نفر رسیده  که نسبت به دوره چهارم ۱۵.۸ درصد رشد دارد و کل داوطلبین شورای روستاها در استان ۴ هزار و ۲۳۶ نفر رسیده که ۴.۶ درصد رشد دارد.

موسوی گفت: تعداد داوطلبین بانوان در شورای شهر استان زنجان ۲۹.۸ درصد نسبت به دوره چهارم رشد دارد.

وی تصریح کرد: در استان زنجان در شوراهای شهر و روستاها ۱۸۳ نفر ثبت نام کردند و مردان ۴ هزار و ۸۳۰ نفر ثبت نام  کردند که ۵.۴ درصد نسبت به دوره چهارم رشد دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان ابراز کرد: تایید صلاحیت نامزدها  تا ۱۷ اردیبهشت ماه اعلام می شود.

موسوی افزود: در شهر زنجان ۲۷۱ نفر برای شوراهای شهر و روستاها ثبت نام کردند که ۲۱۹ نفرمردان و ۵۲ نفر بانوان هستند و برای هر کرسی ۳۰ نامزد وجود دارد.

وی یاد آورشد: ثبت نام شوراهای روستایی به جزء پنج روستا به حدنصاب داوطلبان ثبت نامی رسیده است ودر این روستاها هم به جهت اختلافات طایفه ای داوطلبی ثبت نام نکردند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان گفت: بیشترین ثبت نام ها بین داوطلبان ۳۶ تا ۴۰ سال بوده که ۹۱۱ نفر را به خود اختصاص داده و ۲۱ نفر از ثبت نام شدگان دارای تحصیلات حوزوی، ۱۸ نفر دکتری، ۲۲۱ نفر فوق لیسانس، ۶۸۷ نفر لیسانس، ۱۴۱ نفر فوق دیپلم، ۵۴۳ نفر دیپلم و ۳ هزار و ۴۵۰ نفر سواد خواندن و نوشتن در شوراهای روستایی هستند.

موسوی افزود: رفتارهای ناپسند و هجوم های ناجوانمردانه و تخریب های غیرمعقول نسب به مجموعه دولت را شاهد هستیم ولی دولت کارنامه قابل قبولی در تمام حوزه ها دارد.

وی عنوان کرد: در بیانات مقام معظم  رهبری هم اقداماتی که در خصوص اقتصاد مقاومتی، ایجاد شرایط امنیت عمومی در سطح کشور خوب بوده و دولت کار نامه خوبی دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان از سفر رئیس جمهور به استان زنجان قبل از انتخابات خبرداد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
نگاه تکلیفی به مسائل دینی و اعتقادی ویژگی بارز مبلغین مستقر باشد
خبر قبلی
کاهش ۵۰ درصدی تصادفات فوتی در تعطیلات نوروز ۹۶
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست