1. اخبار شهرستان
  2. نصب المان امانتداری جوان ۴۵ساله(حسن نعلچگر) در زنجان

کد خبر: 7499

نصب المان امانتداری جوان ۴۵ساله(حسن نعلچگر) در زنجان

شهر دار زنجان در راستای امانت داری بی نظیر و تاریخی مرحوم حسن نعلچیگر دستور نصب المان نماد امانت داری وی را بعنوان یادگاری ارزشمند و ماندگار برای فرهنگ شهروندان زنجان، آیندگان و گردشگران با هدف معرفی بیشتر این اخلاق ماندگار صادر کرد.
به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری زنجان، مسیح الله معصومی ، با اشاره به اعتلا و حفظ اخلاق برجسته مرحوم حاج حسن نعلچیگر ( امانتدار ۴۵ساله ایرانی ) دستور نصب نماد امانت داری بی نظیر و تاریخی وی را بعنوان یادگاری ارزشمند و ماندگاردر جهت احیاء وحفظ فرهنگ شهروندان زنجان، برای آیندگان و گردشگران را صادر کرد.
قصه (مرحوم حاج حسن نعلچگر) از آنجا شروع شد که پیرمرد هر روز صبح پس از باز کردن مغازه‌اش دوچرخه ۲۸امانتی را جلوی مغازه می گذاشت و عصر موقع بستن مغازه دوباره دوچرخه را به داخل می برد.
حاج حسن نعلچگر مسگر و نعلچیگری که ۴۵ سال امانتدار دوچرخه‌ای بود که به صاحبش برساند و صاحب آن دوچرخه هرگز پیدا نشد. دو روز پیش چشم از جهان فروبست.
حسن حاج حسن نعلچگر، متولد ۱۳۱۶ بود، قصه حسن فقط با یک دوچرخه ۲۸ ساده و فرسوده شروع شده بود ، محل اتفاق این قصه نیز راسته مسگری بازار پایین زنجان بود، که زمانی نه چندان دور صدای چک چک چکش‌ها‌ی مسگری رونقی به کسب و کار زنجانی‌ها می‌داد..
حدود ۴۵ سال پیش وقتی ماموران شهرداری زنجان برای ساماندهی محله مسگرها می‌آیند، یکی از این ماموران، دوچرخه‌اش را که خراب بود در گوشه‌ای جا گذاشت و رفت که بعدا بیاید دنبالش. حاج حسن ۴۵ سال به امید برگشت دوباره آن مامور، از دوچرخه‌اش نگه‌داری کرد. اما آن مامور شهرداری هرگز نیامد.دوچرخه‌ای که بعد از گذشت ۴۵ سال حتی یک بار هم کسی سوار آن نشده بود ماند و حاج حسن نیز رفت..
حاج حسن امانتدار، آن وقت‌ها گفته بود روزگاری که ما جوان بودیم، روزگار یک رنگی و صداقت بود هر چند این روزها هم خوب است ولی روزگار بی انصافی است. یادش بخیر و روحش شاد..

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
کاهش ۱۶ درصدی واردات استان زنجان
خبر قبلی
فیلم گلنگدن در سینما بهمن زنجان رونمایی شد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست