مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان خبرداد؛

 

پوشش بیمه تامین اجتماعی برای ۲۰ هزار کارگر ساختمانی در زنجان

پذیرش کارگران برای پوشش بیمه در استان ادامه دارد

 

 

 

 

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان به میزان پوشش بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی در استان زنجان اشاره گرد و گفت: بیش از ۲۰ هزار کارگر ساختمانی در استان زنجان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ مسعود علیاری در دیدار با رئیس انجمن صنفی کارگران استان زنجان هب مناسب روز کارگر، با بیان اینکه استان زنجان تنها استانی است که پذیرش بیمه ای برای کارگران ساختمانی در آن طی دو سل گذشته باز بوده و تلاش می شود طی سال جاری نیز ادامه داشته باشد، اظهار کرد: در شهر زنجان کارگران ساختمانی زیادی داریم و اجرای قانون برای پوشش کارگران واقعی از رویکردهای جدید در سال های اخیر بوده است.

وی با بیان اینکه زنجان جزو استان های موفق در پوشش بیمه ای و اجرای قوانین این حوزه برای کارگران ساختمانی بوده است، افزود: در سال ۹۳ میزان پوشش بیمه ای کارگران ساختمانی در استان ۱۵ هزار نفر بود که پوشش حق بیمه ای آن ها ۲۰ درصد از حل عوارض صدور پروانه های ساختمانی باید تامی می شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه از میزان ۲۰ درصد پیش بینی شده تنها ۱۲ درصد محقق شده بود، یادآور شد: با توجه به این شرایط ضرورت پایش بیمه شدگان و قرار گرفتن افراد دارای حق برای بیمه تامین اجتماعی در دستور کار قرر گرفت.

وی با بیان اینکه در استان زنجان بعد از اجرای برنامه پایش بیمه شدگان کارگران ساختمانی ۵ هزار و ۵۰۰ بیمه شده جدید به لیست بیمه شدگان افزوده شد، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات قانونی در پوشش بیمه ای کارگران ساختمانی نبود حق بیمه دولتی است؛ کارگران دائما تحت خطرات جانی قرار دارند و بالاترین استهلاک جسمی را تجربه می کنند.

علیاری از پایش موفق بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی در استان زنجان خبر داد و گفت: به جرات می توان گفت با کمی خطا بیمه شدگان فعلی استان زنجان نزدیک به ۹۹ درصد کارگران واقعی ساختمان بوده و این وضعیت دائما در حال پایش بوده و ماهانه ۳ هزار پایش در استان انجام می شود.

Print Friendly, PDF & Email