پیش‌بینی اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی برای پروژه سبزه‌میدان زنجان

رییس شورای اسلامی شهر زنجان به اجرای پروژه سبزه میدان زنجان اشاره کرد و گفت: برای اجرای طرح جدید سبزه میدان پنجاه میلیارد تومان هزینه پبش بینی شده است. طرح جدید مشتمل بر فضای نشیمن شهری، باغ ایرانی، موزه، پارکینگ و … بدون اغتشاش بصری خواهد بود.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ اسماعیل دویران در دیدار با اعضای خانه احزاب استان زنجان با اشاره به بحران ارزی ایجاد شده از اواخر سال گذشته، اظهار کرد: با چالش‌های ارزی پیش آمده پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری عملاً از ادامه همکاری منصرف شدند، چرا که با دوبرابر شدن قیمت مصالح عملاً ادامه کار پروژه ها امکانپذیر نبود. شورا و شهرداری ناچاراً با تأمین مصالح با پیمانکاران بومی به صورت دستمزدی و امانی پروژه‌هایش را ادامه داد.
وی با اشاره به افزایش سرسام آور قیمت قیر و نتیجتا کمبود قیر در زنجان افزود: از اندک ذخایر موجود تنها برای لکه گیری خیابان‌ها استفاده می‌شود.
دویران گفت : با چالش‌های ارزی حاصل شده در چند ماه گذشته به اندازه چهار سال فشار کاری به اعضای شورا تحمیل شده است.
وی در خصوص پروژه سبزه میدان گفت: این پروژه که قدمتش به قبل از انقلاب می رسد، تا سال گذشته فاقد مصوبه کمیسیون ماده ۵ بود. با تشکیل کمیته ویژه پیگیری و با لحاظ تمهیدات و مصوبات قانونی تا اواخر امسال پروژه سبزه میدان عملیاتی خواهد شد.
دویران ادامه داد : در طرح قبلی بالغ بر هشتاد هزار متر فصای تجاری پیش بینی شده بود و اجرای آن باعث نابودی بازار سنتی پنجاه هزار متری فعلی زنجان می شد.
رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با گریز به تاریخچه تأسیس و فعالیت شوراهای شهر از انجمن‌های بلدیه دوران قاجار ۱۲۸۴ تاکنون پرداخت و افزود: شورای شهر با تمام افت و خیزهایش در مسیر رشد و پویایی حرکت می‌کند
وی متوسط سرعت اتوبوسهای شهری را در زنجان را ۱۷ کیلومتر در ساعت ذکر کرده افزود: استاندارد ملی سرعت اتوبوس‌های شهری ۳۰ کیلومتر در ساعت می‌باشد و با تمهیدات اندیشیده شده به زودی شاهد اتفاقات خوشی در این حوزه خواهیم بود.
دویران در خصوص کمربند شمالی زنجان هم گفت: ساخت کمربند از وظایف اداره راه و شهرسازی می‌باشد و در صورت تملک زمین‌های لازم، شورا و شهرداری آماده همکاری در ساخت کمربند شمالی می‌باشد.
دویران با اظهار نارضایتی از دور شدن شورا از ماهیت اولیه‌اش گفت: ۸۰ درصد از ایده تأسیس شورا منحرف شده‌ایم و شورا به جای تبدیل شدن به پارلمان محلی در حال کاهش اختیارات و حوزه اثربخشی خود می‌باشد. امروزه شورای شهر از شورای اداری استان، حق رأی شورای ترافیک، حق رأی کمیسیون ماده ۵ و… حذف شده است.

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
تولید ۳۸ میلیون متر مکعب آب در شهرهای استان زنجان
خبر قبلی
اصلی‌ترین عامل برتری آمریکا بر جهان کدام است؟
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست