1. اخبار استان
  2. ۱۴ روستا در استان زنجان هدف طرح بهسازی گردشگری هستند

کد خبر: 5618

۱۴ روستا در استان زنجان هدف طرح بهسازی گردشگری هستند

۱۴ روستا در استان زنجان هدف طرح بهسازی گردشگری هستند

طرح اشتغالزایی برای ۳۳ روستای استان زنجان

 

 

 

 

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توسعه روستاهای استان زنجان، گفت: ۱۴ روستا در استان زنجان هدف طرج بهسازی گردشگری قرار دارند که از این تعداد چهار روستا در دست بررسی، ۶ روستا مصوبه کمیته ملی را اخذ کرده و چهار روستا نیز تا پایان برنامه پنجم توسعه عملیاتی شده است.

به گزارش  “همدلی‌زنجان”؛  سجاد صنعتی‌منفرد در حاشیه جشنواره روستای استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان طی سرشماری سال ۹۵ دارای ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار بوده است، اظهار کرد: طرح هادی ۶۹۰ روستای استان تهیه شده که شامل ۵۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار می شود که برای ۳۶۲ روستای استان طرح هادی اجرایی شده است. در شرایط فعلی ۵۱ درصد روستاهای استان حداقل یکبار طرح هادی اجرایی شده که این میزان در کشور ۴۲ درصد برآورد شده است.

وی به اقدامات ابتکاری استان زنجان برای توسعه اشتغال روستایی اشاره کرد و یادآور شد: طی تفاهم نامه صورت گرفته بین بنیاد مسکن استان و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ۳۳ روستای هدف برای توسعه اشتغالزایی هدف گذاری شده که تحت عنوان “طرح اشتغالزایی و ایجاد بستر معیشت محور” نام دارد.

این مقام مسئول به مقاوم سازی بافت روستایی اشاره کرد و یادآور شد: ۴۷ هزار و ۱۰۹ واحد مسکونی روستایی در استان زنجان مقاوم سازی شده که از محل تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی مقاوم سازی شدند و شامل تسهیلات ۵ درصد ۱۵ ساله با میزان ۱۸ تا ۲۰ میلیون تومان است.

وی به دیگر اقدامات صورت گرفته برای روستاها اشاره کرد و گفت: طرح منظومه های روستایی در سه بخش شهرستان طارم عملیاتی شده و در حال حاضر برای ۱۷ بخش استان نیز برای توسعه اشتغال روستایی برنامه ریزی صورت گرفته که این میزان بخش با میزان سهمیه کشوری که ۱۷ بخش برای تمام استان ها بوده برابری می کند.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
۹ میلیارد تومان در حوزه عمران روستایی ماهنشان هزینه شده است
خبر قبلی
پرداخت ۱۸ فقره تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط تولیدی استان زنجان
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست