1. اجتماعی
  2. تامین اورتز و پروتز مددجویان بهزیستی در استان زنجان

کد خبر: 4551

تامین اورتز و پروتز مددجویان بهزیستی در استان زنجان

تامین اورتز و پروتز مددجویان بهزیستی در استان زنجان

 

 

 

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از انعقاد تفاهم نامه همکاری با هلال احمر زنجان در خصوص ساخت و تهیه اورتز و پروتز در راستای خدمت رسانی معلولین و توانخواهان بهزیستی خبرداد.
به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان زنجان، محمد محمدی با تبریک فرارسیدن هفته هلال احمر گفت:تهیه و ساخت انواع پروتزهای اندام تحتانی از جمله پروتزهای مچ ، زیر زانو ، بالای زانو ، لگن ، تیغه کربی ، پروتزهای اندام فوقانی ، پروتز دست وارتز برای انواع دفورمیتی ها طبق دستور پزشک معالج یا درمانگر برای معلولین تحت پوشش بهزیستی طبق تفاهمنامه منعقده توسط هلال احمر صورت می پذیرد.
وی افزود: در این تفاهم نامه بهزیستی موظف است حداکثر سقف مورد تعهد را در هر معرفی نامه معلول ذکر کند.
این مقام مسئول رعایت دقت و صداقت کامل نسبت به ارائه خدمات مطلوب و موثر درخواست شده توسط بهزیستی ، رعایت مفاد قرارداد نسبت به ارائه اقلام و خدمات درخواستی ، لیست کامل معرفی شدگان از سوی بهزیستی و با رعایت مفاد قرارداد نسبت به ارائه اقلام و خدمات درخواستی ، لیست کامل قطعات و مواد به کار رفته ، زمان های قید شده جهت مراجعه اشخاص معرفی شده در روند ارائه خدمت ، استاندارد های لازم از لحاظ کاربری قطعات و مواد بکار رفته ، ارائه آموزش های لازم مراقبتی و بهداشتی به اشخاص معرفی شده توسط بهزیستی را از تعهدات هلال احمر برشمرد .
وی خاطر نشان کرد : ارتزو پروتز تهیه شده طبق استانداردهای جهانی و نظریه پزشک متخصص تایید گردیده و در اختیار مددجو قرار میگیرد مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه هزینه های اورتز و پروتز تهیه شده بر اساس درخواست مددجو ۱۵ الی ۲۵ درصد تخفیف را شامل می شود یادآور شد: مابقی هزینه سرانه توسط معاونت توانبخشی بهزیستی استان زنجان پرداخت خواهد شد.
محمدی با بیان اینکه در جهت رفاه حال نیازمندان و جامعه هدف بهزیستی باید از خلاقیت دو دستگاه بهره جست افزود:یکی از مشکلات نگاه های جزیره ای و متعصبانه است در حالیکه تعاملات می تواند یک هم افزایی بین بخشی و سازمانی ایجاد کند.
وی تصریح نمود: هلال احمر بعد از مراجعه فرد تحت پوشش برای ارائه خدمات نسبت به ارائه کل هزینه اورتز و پروتز درخواستی اقدام و پس از دریافت تاییدیه نسبت به ساخت و تحویل وسیله کمکی اقدام می نماید.
وی یاداورشد: کل هزینه ها کمتراز مبلغ ۱۰ میلیون ریال باشد ضمن کسر تخفیف سهم مرکز پرداخت و مابقی هزینه بعهده بهزیستی خواهد بود و ارقام بالاتر ضمن هماهنگی و تعیین سهم خانواده و تخفیف مرکز اقدام خواهد شد.
وی با بیان اینکه بیشترین افراد تحت پوشش بهزیستی را معلولین جسمی حرکتی شامل می شود گفت: در حال حاضر نزدیک به ۱۵۰ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی استان زنجان می باشند که از این تعداد ۳۱ درصد مستمری بگیر و ۶۹ درصد از سایر خدمات این سازمان بهره مند می گردند
گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
تولید سالانه ۸۰۰ هزار اصله نهال مجوزدار و گواهی شده در استان زنجان
خبر قبلی
ارسال ١٠٠ اثر به نخستین همایش استانی بررسی چالش های فضای مجازی
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست