1. اخبار استان
  2. روش خرید گندم در زنجان بر مبنای روش تضمین قیمت است

کد خبر: 1446

روش خرید گندم در زنجان بر مبنای روش تضمین قیمت است

روش خرید گندم در زنجان بر مبنای روش تضمین قیمت است

رکورد تولید محصولات کشاورزی در استان زنجان شکسته شد

 

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در پاسخ به برخی اظهارات در خصوص عدم خرید گندم از کشاورزان استان، گفت: روش خرید گندم در زنجان بر مبنای روش تضمین قیمت است.

 

به گزارش همدلی‌زنجان، حسین جعفری با بیان اینکه در سال جاری ممطابق با مصوبه هیئت وزیران روش خرید گندم در چهار استان تغییر کرده است، اظهار کرد: روش خرید در چهار استان زنجان، خراسان شمالی، اردبیل و مرکزی تغییر کرده و بر مبنای تضمین قیمت گندم صورت می گیرد که در سال جاری نیز به میزان ۴ هزار تن خرید از کشاورزان استان انجام شده است.

وی روش تضمین قیمت را یادآور شد و افزود: در این روش گندم در بورس ارائه می شود و بعد از فروش مبالغ به حساب کشاورزان واریز می شود که اگر طی دو هفته این فروش محقق نشود شرکت بازرگانی دولتی خرید را انجام و مبالغ را به کشاورزان ارائه می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از رکورد شکنی تولید محصولات کشاورزی در استان زنجان خبر داد و گفت: تلاش می کنیم با توسعه تولید در بخش کشاورزی بخش صادرات محصولات نیز تقویت شده و ارزش افزوده این بخش در اقتصاد استان تقویت شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری تلاش می شود تشکل بخشی در راستای توسعه صادرات محصولات کشاورزی محقق شود، افزود: برای به دست آوردن بازارهای هدف صادراتی باید تولید مصحولات به صورت تضمین شده و مستمر وجود داشته باشد چرا که بازار کشورهای خارجی با حضور رقبای قدرتمند که محصول خاص را برای تصرف بازار هدف تولید می کنند، همراه است.

جعفری پوشش بازارهای هدف صادراتی را نیازمند برنامه ریزی منسجم و بلندمدت برشمرد و تاکید کرد: باید برای پوشش بازار هدف به صورت دائم محصولات مورد نیاز ارائه شود.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
رشد ۸۰ درصد صادرات گمرک زنجان طی سه ماهه سال جاری
خبر قبلی
شهرداری زنجان خدمات عادلانه به نقاط مختلف ارائه می‌کند
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست