سازمان بازرسی، حامی مدیران ریسک‌پذیری است که قانون را رعایت می‌کنند

سرپرست بازرسی کل استان زنجان با بیان اینکه سازمان بازرسی، مانع مدیران ریسک‌پذیر نیست، گفت: سازمان بازرسی، حامی مدیران ریسک‌پذیری است که قانون را رعایت می‌کنند زیرا رعایت قانون و مقررات، خط قرمز این دستگاه است.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ ابوالفضل خمسه روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه بابیان اینکه نظارت و بازرسی دو وظیفه اصلی سازمان بازرسی است، اظهار کرد: وظیفه نظارت نسبت به حُسن اجرای قوانین بوده که پیشگیری از وقوع جُرم و تخلف در این راستا اتفاق می‌افتد و وظیفه بازرسی هم نسبت به عملکرد دستگاه‌ها، ادارات، شهرداری‌ها، نهادهای انقلابی، دفاتر اسناد رسمی و سازمان‌هایی است که تمام یا قسمتی از سرمایه آن‌ها متعلق به دولت بوده و دولت از آن‌ها حمایت می‌کند.

وی افزود: سال گذشته ۲۱ فقره تذکر و نامه هشدار به دستگاه‌های اجرایی و اداری استان، ارسال شد که در مجموع، حدود ۲۵۰ میلیارد تومان اثربخشی داشته که عاید استان شده است. بیش از هشت میلیارد تومان در وصول مطالبات یا انتقال وجوه، ۶.۵ میلیارد تومان در استرداد وجوه و اموال، ۱۷۳ میلیارد تومان در جلوگیری از تضییع اموال و سه میلیارد تومان نیز در حوزه فرار مالیاتی بوده است.

سرپرست بازرسی کل استان زنجان با بیان اینکه در سال ۹۸ در مجموع ۱۱۵ فقره پرونده بازرسی در استان زنجان تشکیل شده است، یادآورشد: ۹۲ فقره پرونده به صورت موردی، ۲۱ فقره به صورت بازرسی برنامه ای و ۲ فقره نیز در بازرسی فوق‌العاده بوده است. در پی تشکیل این پرونده‌ها ۲۴۳ فقره گزارش اصلی تهیه و ۴۷۴ پیشنهاد از آن‌ها حاصل شده است.
 
وی با بیان اینکه اواخر سال ۹۸ با شیوع ویروس کرونا مواجه شدیم، گفت: بازدیدهای میدانی و سرزده پیرامون بررسی عملکرد هلال احمر و حوزه سلامت، نقاهتگاه‌ها و بررسی تغسیل اموات کرونایی در این خصوص انجام شد.سرپرست بازرسی کل استان زنجان گفت: در سال گذشته ۱۳۱۰ فقره شکایت و اعلامیه از طریق سامانه ثبت شکایت و اعلانات این نهاد، واصل شد که ۵۱ درصد اعلامیه و ۴۹ درصد شکایت بود.
خمسه خاطرنشان کرد: مجموع شکایت‌ها و اعلامیه‌های سال گذشته ۲۷ درصد نسبت به سال ۹۷ افزایش داشت.نظارت و بازرسی بر عهده سازمان بازرسی استسرپرست بازرسی کل استان زنجان گفت: طبق قانون اساسی، نظارت بر حسن اجرای قوانین بر عهده قوه قضائیه و به تبع آن بر عهده سازمان بازرسی گذاشته شده است.
گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
من نگران دلار ۲٠ تومانی نیستم!
خبر قبلی
زنجان، جزو استان های آخر کشور در تعویض اسناد مالکیت است
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست