فرماندار طارم:

مقام نخست کشوری در تولید زیتون، افتخار طارم است

 

 

 

فرماندار شهرستان طارم عنوان کرد؛ مقام اول کشوری در تولید زیتون افتخار طارم است و در سایه تلاش و همت جوانان و کشاورزان توانمند شهرستان محقق شده است.

به گزارش همدلی‌زنجان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ علی باقری در مراسم جشن انقلاب و افتتاحیه پروژه های بخش مرکزی که در روستای تشویر با حضور  تعدادی از مدیران کل استان و مسئولین شهرستانی و اهالی روستا برگزار شد، اظهار کرد: امروز در حالی وارد ۴۰ سالگی انقلاب می شویم که خدمات نظام جمهوری اسلامی در جای جای ایران به وضوح ملموس است.

وی افزود: خدمات نظام در شهرستان طارم برجسته بوده و توسعه اقتصادی را مهمترین خدمت نظام در طارم است.

باقری ادامه داد: قبل از انقلاب عمده محصول تولیدی گندم بود و تنها ۱۰۰۰ هکتار باغ زیتون در طارم وجود داشت ولی امروز سرمایه گذاری نظام و همت مردم ۴۵۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در منطقه تولید و به فروش می رسد.

فرماندار طارم توسعه راه های ارتباطی، توسعه گازرسانی و صنایع تبدیلی را از اولویت های مهم شهرستان برشمرد و تصریح کرد: اگر این مشکلات برطرف شود، توسعه شهرستان با سرعت بیشتری طی خواهد شد.

باقری افزود: روستای تشویر به جهت مرکزیت و تلاش و کوشش مردم یک منطقه درحال توسعه در طارم است و مردم این روستا در تولید، فرآوری و تجارت محصولات بویژه سیر و زیتون حضور فعال دارند.

این مقام مسئول پیگیری مستمر تکمیل راه های ارتباطی در دست ساخت شهرستان، افزایش گازرسانی از ۱۰ درصد در آغاز دولت یازدهم به ۱۰۰ درصد شهری و ۸۰ درصدی روستایی را از جمله اقدامات انجام شده عنوان نمود.

وی درخصوص ایجاد ناحیه صنعتی روستای تشویر گفت: با پایان اخذ استعلامات در سال ۹۶، اراضی جهت احداث سایت کارگاهی و بازارچه عرضه محصولات در سال ۹۷ به متقاضیان واگذار خواهد شد.

فرماندار طارم همچنین به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در این روستا اشاره نمود و گفت: بهره برداری از یک خانه بهداشت و درمانگاه در حال ساخت روستا از جمله خدمات ارائه شده در این حوزه است.

مقام عالی دولت در شهرستان از تخصیص ۵میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومانی اعتبار به دهیاریهای طارم خبر داد و گفت: با افزایش اعتبارات، خدمات رسانی به روستاها بیشتر خواهد شد.

فرماندار طارم پیگیری حل مشکل آب شرب، تخصیص اعتبار جهت تکمیل مدرسه نیمه کاره، اجرای مستمر طرح هادی و تخصیص اعتبار و مکان یابی مجموعه ورزشی روستا را از اقدامات انجام شده جهت محقق کردن خواسته های مردم روستا عنوان نمود.

Print Friendly, PDF & Email