1. اخبار استان
  2. ۳۰ درصد بافت شهری کشور شامل بافت ناکارآمد می‌شود

کد خبر: 2050

۳۰ درصد بافت شهری کشور شامل بافت ناکارآمد می‌شود

 ۲۷۰۰ محله ناکارآمد شهری در کشور وجود دارد

۳۰ درصد بافت شهری کشور شامل بافت ناکارآمد می‌شود

 

 

 

 

مدیرکل دفتر ستاد بازآفرینی شهری پایدار وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه ۳۰ درصد بافت شهری کشور شامل بافت ناکارآمد می‌شود، گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته، ۲ هزار و ۷۰۰ محله ناکارآمد شهری در کشور وجود دارد.

 

به گزارش همدلی‌زنجان؛ نریمان مصطفایی در دومین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان زنجان، با بیان اینکه توجه به بافت ناکارآمد شهری در کشور به یک اولویت تبدیل شده است، اظهار کرد: ضرورت توجه به بافت های ناکارآمد شهری کشور، کاملا روشن است؛ به گونه ای که ۳۰ درصد بافت شهری در کشور شامل بافت ناکارآمد می شود.

وی با بیان اینکه ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور ساکن این ۳۰ درصد بافت شهری هستند، افزود: این میزان بافت ناکارآمد شهری، ۱۴۰ هزار هکتار بافت شهری را شامل می شود که در این بافت های شهری، شرایط و ویژگی های خاص جمعیتی و فرهنگی حاکم است.

این مقام مسئول از دسته بندی این میزان بافت شهری ناکارآمد در کشور خبر داد و یادآور شد: مجموع بافت شهری ناکارآمد کشور به ۵ بافت تقسیم شده است که برنامه های ستاد بازآفرینی شهری برای هر بافت تعریف و عملیاتی می شود.

وی به رویکرد این ستاد در قبال بافت فرسوده اشاره کرد و گفت: ۴۵۵ شهر کشور با ۵۵ هزار هکتار مساحت، درگیر بافت فرسوده شهری هستند و رویکرد و اولویت ستاد در قبال این بافت ها، تعریف و اجرای پروژه های محرک توسعه است.

مصطفایی بخشی از بافت های ناکارآمد شهری را شامل بافت تاریخی برشمرد و تاکید کرد: ۲۵ هزار هکتار از بافت شهری کشور شامل بافت تاریخی بوده که از ۸۷۵ شهر معرفی شده در این زمینه، ۱۶۸ شهر توسط شورای عالی معماری-شهرسازی به عنوان شهرهای دارای بافت تاریخی شناخته شده اند.

مدیرکل دفتر ستاد بازآفرینی شهری پایدار وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه برنامه هایی برای محورهای عبوری دسته های عزاداری در کشور می توان عملیاتی کرد، افزود: پیشنهاد می‌شود مسیر عبوری دسته حسینیه و زینبیه اعظم زنجان نیز در قالب برنامه های این ستاد، مورد بهسازی و تجهیز قرار گیرد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
برگزاری برنامه تجلیل از آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی در سال جاری
خبر قبلی
رویکرد اجرایی بازآفرینی شهری نیازمند تغییر است
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست