معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان:

برون‌سپاری نباید موجب شود، حق شخصی نادیده گرفته شود

 

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان نیز در این مراسم گفت شهر سرمایه مشاعی است و همه شهروندان در آن سهیم هستند همه باید باور کنیم شهر متعلق به خودشان است و شهرداری یک دستگاه اداری حاکمیتی نیست، بلکه شهرداری مانند یک شرکتی است که وظیفه آن خدمت‌‍رسانی به شهروندانی است که تک تک آنها در این سرمایه سهیم هستند.

به گزارش ” همدلی‌زنجان”؛ سید بیوک موسوی در آئین افتتاح پروژه‌های شهرداری زنجان، اظهار کرد: هرکس به انداز حضور خود و نفسی که در شهر می‌کشد، در شهر صاحب نظر است و به همین میزان نیز سهم دارد

وی یکی از وظایف مهم شهرداری ها را تولید ثروت عنوان کرد و گفت: تولید ثروت باید طبق تدابیر شهردار و مصوبات شورا انجام شود که البته در این موضوع نیز همه سهیم هستند.

وی با اشاره به اینکه تنها داشتن رشته مرتبط معماری برای اداره شهر کافی نیست، گفت: شهرداری چون مسولیت فراگیری دارد، حتما باید کسی که انتخاب می‌شود، باید بخشی از جامعه شناسی و بازرگانی را وارد و به بخشی از اقتصاد شهر وارد باشد و اینجاست که یک شهردار موفق خواهد شد، چرا که علاوه بر افزایش ثروت شهر به حضور سرمایه‌گذار نیز کمک خواهد کرد.

وی گفت: سرمایه‌‎گذاری تنها با گفتاردرمانی انجام نمی‌شود ، اینکه بگوییم سرمایه‌گذار بیاید، کافی نیست، چون وقتی ما دهها مانع سر سرمایه‌گذار و صدور مجوز داریم، سرمایه‌گذار چگونه اعتماد کند و بیاید.
موسوی گفت: حتما باید فعالیت‌هایی انجام شود که امور مربوط به سرمایه‌گذار تسهیل شود، هرچند که شهرداری در این زمینه اقداماتی انجام داده و یکی از آنها ارائه مشوق به ساخت در بافت‌های فرسوده است که البته در این زمینه استانداری نیز حمایت و نظارت لازم را انجام خواهد داد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان افزود : وظیفه همه ما کمک به شورا برای کار کردن درست و اصولی است.
وی گفت: شهرداری تصمیم‌ گرفتهدکه کارهایش را برون‌سپاری کند چون در یک مجموعه عظیم و گسترده و فربه نمی توان حرکت‌های انفجاری انجام داد و حتما باید این مجموعه کوچک‌سازی شود، البته اگر ایرادی هست، حتما باید بیان و گفته شود.

موسوی ادامه داد: برون‌سپاری نباید موجب شود که حق حتی یک شخص نادیده گرفته شود و حتما باید حقوق آنها در نظر گرفته شود ووقتی تصمیم گرفته شد، باید موش و گربه بازی را کنار بگذاریم.

 

Print Friendly, PDF & Email