1. اخبار استان
  2. آیین شکرگزاری برداشت گندم در شهرستان خدابنده برگزار شد

کد خبر: 5741

آیین شکرگزاری برداشت گندم در شهرستان خدابنده برگزار شد

آیین شکرگزاری برداشت گندم در شهرستان خدابنده برگزار شد

 

 

 

آئین شکرگزاری برداشت گندم با حضور مقامات عالی استانی و شهرستانی و جمعی از کشاورزان و گندم کاران روز دوشنبه ۱۹ شهریور ماه جاری در روستای خالق آباد شهرستان خدابنده برگزار شد.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، در ابتدای این مراسم معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان سطح گندم آبی و دیم طی سال زراعی ۹۷ -۹۶ در استان را به ترتیب ۱۸ هزار هکتار و ۲۷۶ هزار هکتار اعلام و خاطرنشان کرد: امسال تاکنون با تولید ۵۰۰ هزار تن گندم و خرید ۴۵۰ هزار تن، رکورد تولید گندم در تاریخ کشاورزی استان شکسته شد.

اکبر کرامتی با بیان اینکه شهرستان خدابنده با خرید ۲۲۰ هزار تن بیش ترین سهم تولید و خرید گندم در استان را دارد، عنوان کرد: آخرین رکورد تولید گندم در استان زنجان با تولید ۴۲۰ هزار تن و خرید ۳۷۳ هزار تن مربوط به سال ۸۹ بوده است.

وی شکسته شدن رکورد تولیدگندم در استان را علاوه بر بارش ها، مرهون سیاست‌گذاری ها و برنامه ریزی های انجام گرفته در بخش کشاورزی و تلاش کشاورزان دانست و تصریح کرد: متوسط بارندگی بلندمدت استان زنجان ۳۰۰ میلی متر است و سال زراعی ۹۷ -۹۶ میزان بارش ها ۳۰۵ میلی متر یعنی فقط پنج میلی متر بیش تر از میانگین بلندمدت بوده است.

کرامتی با تشریح جایگاه استان در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی، تامین و توزیع انواع کود، تولید بذور اصلاح شده و توسعه سیستم های نوین آبیاری بیان داشت: استان زنجان رتبه دوم کشوری در شاخص ضریب مکانیزاسیون کشاورزی را دارد و از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۱۹۱ میلیارد تومان برای ارتقای ضریب مکانیزاسیون استان سرمایه گذاری شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان افزود: سال زراعی۹۷ -۹۶ بیش از ۵۰ هزار تن انواع کود برای محصول گندم اختصاص داده شد.

وی تصریح کرد: استان زنجان در اجرای آبیاری میکرو نیز دارای رتبه دوم کشوری بوده و همچنین موفق به کسب رتبه برتر کشوری برای چندین سال متوالی در تولید و پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی شده است.

گفتنی است، در پایان این مراسم مسئولان و کشاورزان قدرشناس به پاس قدردانی از الطاف الهی نماز شکر اقامه کردند.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
حضور ۲۰۰ شطرنج باز کشور در مسابقات قهرمانی شطرنج آماتورهای ایران
خبر قبلی
مشکلات داخلی نباید بهره‌برداری طرح‌ها را به تعویق بیندازد
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست