استفاده از مجری ذی صلاح برای تمامی ساخت و سازهای بافت فرسوده زنجان

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان با اشاره به ابلاغیه اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: مطابق با مصوبه هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان هرگونه ساخت و سازی در بافت فرسوده استان زنجان باید با استفاده از مجریان ذی صلاح انجام شود.

به گزارش همدلی‌زنجان؛ اصغر رسولی با بیان این مطلب، اظهار کرد: انجام ساخت و ساز در بافت فرسوده دارای مخاطراتی است و ضرورت حضور مجری ذی صلاح برای رعایت مناسب ضوابط و مقررات ضروری است.

وی با بیان اینکه حضور و استفاده از مجری در ساخت و سازهای بافت فرسوده استان موضوع ضروری و با اهمیتی بوده است، افزود: با تشکیل جلسات هیئت مدیره و اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم و پیگیری اعضای هیئت مدیره این موضوع به سرانجام مثبتی رسید.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان با بیان اینکه ساخت و ساز در بافت فرسوده دارای شرایط سخت تری نسبت به سایر بافت ها است، افزود: نوع خاک و شرایط گودبرداری و قدیمی بودن بافت و ریزدانگی بافت شرایط پیچیده اجرایی را برای ساخت و ساز در بافت فرسوده ایجاد می کند که نیاز است مهندسان مجری در تمامی مراحل ساخت حضور و مسئولیت داشته باشند.

وی این اقدام را موجب افزایش کیفیت ساخت و کاهش مخاطرات احتمالی در ساخت و ساز بافت فرسوده عنوان کرد و گفت: برای داشتن فرایند ساخت مطابق با قوانین و ضوابط حضور مجریان در پروسه ساخت و ساز موجب بهبود کیفی آن و افزایش طول عمر ساختمان خواهد شد.

رسولی این اقدام را برای اشتغال مهندسان مجری نیز مثبت ارزیابی کرد و گفت: این تصمیم علاوه بر اتخاذ یک رویکرد منطقی برای بهبود ساخت و ساز در این بافت ها موجب ایجاد ظرفیت جدید کاری برای مهندسان مجری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خواهد شد و عواید مثبتی دارد.

 

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

تبلیغ در همدلی
خبر بعدی
اوقات شرعی زنجان/ ۲۹ اردیبهشت ۹۹
خبر قبلی
در حال گذر از مدیریت کرونا استان زنجان به سمت کنترل بیماری هستیم
مطالب مرتبط

ـ دیدگاه های ارسال شده، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
ـ پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
ـ پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست