1. اخبار استان
  2. برنامه های جهش تولید در استان زنجان تشریح شد

کد خبر: 15858

برنامه های جهش تولید در استان زنجان تشریح شد

 در سال جهش تولید و طبق برنامه نقشه راه استان زنجان تعداد ۲۵ پروژه زیربنایی و تولیدی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور مورد تایید قرارگرفت.

به گزارش همدلی‌زنجان؛  بطوریکه ۲۱ پروژه با حجم سرمایه گذاری بخش خصوصی به میزان ۵۵۰۰ میلیارد تومان و ۴ پروژه زیر بنایی بخش دولتی با حجم سرمایه گذاری ۴۲ میلیارد تومان انجام می پذیرد که با عملیاتی شدن این پروژه ها به ۶۷۴۲ فرصت شغلی دست خواهیم یافت .

توجه ویژه به ایجاد سرمایه گذاری های جدید بخش خصوصی، اتمام پروژه های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالا و حمایت از کارآفرینی های دانش بنیان از مهمترین اولویت های استان زنجان می باشد.

از مجموع پروژه های زیر بنایی استان در سال جهش تولید می توان به توسعه ریر ساخت های گردشگری و ریلی، تجهیز اراضی به سامانه های نوین آبیاری و توجه به تولید مسکن اقشار کم درآمد اشاره کرد.

در جهت کاهش آسیب های زیست محیطی در شهرک صنعتی روی زنجان و استفاده از منابع معدنی معطل شده شهرک به میزان هشت میلیون تن، تعیین تکلیف پسماند روی که از آرزوی های دیرین زنجانی ها می باشد تحقق می یابد و این سرمایه ملی مدیریت شده و بخشی به چرخه تولید مجدد باز خواهد گشت.

در نهایت با بهره برداری ۲۵ پروژه شاید تحول اساسی در تکمیل زنجیره صنعت فولاد، صنعت نساجی ، صنایع بهداشتی و بخش کشاورزی خواهیم بود.

و در بخش گردشگری نیز پوشش خدمات بین راهی در محورهای اصلی و شریانی استان افزایش می یابد.

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست