1. یادداشتها
  2. یادداشت
  3. نقش موثر بانوان در تعلیم و تربیت

کد خبر: 10543

نقش موثر بانوان در تعلیم و تربیت

هدف اصلی آ.پ باید تربیت دانش اموزان و افراد جامعه برای بهتر زیستن باشد، راهبردهای ما باید با استفاده از خرد جمعی، مبتنی بر برنامه محوری، نگاه علمی و همه جانبه، و تغییر نگرش مثبت افراد به برنامه های در حال اجرا و تزریق اعتماد باشد.

یکی از موثرترین گروه‌های جامعه، جامعه زنان هستند، نقش‌آ‌‌فرینی بانوان به صورت مستقیم و غیر‌مستقیم در پیروزی انقلاب تأثیرگذار بوده است. بیشترین جمعیت کارکنان آموزش و پرورش را بانوان تشکیل میدهند و تعداد دانش آموزان دختر هم بالاست.

نقش تربیتی بانوان در آموزش و پرورش بعنوان یک دستگاه ” حقیقت ساز ” به حدی هست که حتی میتواند نسلی کنترل پذیر با رفتاری پیش بینی پذیر را پرورش داده و به جامعه عرضه کند و تا زمانی که نسلی از زنان آزاده به وجود نیاید، هرگز نسلی از مردان بزرگ را نخواهیم دید.

 پیشنهاداتی در حوزه زنان و خانواده

به کارگیری توانمندی های زنان در حوزه های مدیریتی، کارآفرینی، اجتماعی و.. به منظور بهره مندی در فرایند توسعه متوازن و همه جانبه و در نظرگرفتن زوایای گوناگون، تعهدپذیری بیشتر بانوان و تثبیت جایگاه حرفه ای آنان و بهبود بازده مالی، چون مدیریتهای متشکل از هردوجنسیت کمتر گرفتار مسائلی چون ” گروه زدگی” و تصمیمات ضعیف میشوند. لذا از #مدیرکل گرانقدرمان جناب دکتر رفیعی برای نگرش مثبت شان در به کارگیری بانوان فرهیخته در پست های مختلف اداری نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

تحول در بحث آموزش خانواده و اجرای پروژه خانواده سالم در هسته مرکزی و حاشیه شهر، متناسب با فرهنگ و شرایط هر منطقه، بعنوان مثال در بعضی مناطق استفاده از ریش سفیدان، خشت های مهربانی یا حضور مشاوران خانواده در پایگاه های بسیج و سلامت به منظور فرهنگسازی و تقویت کارکرد خانواده، کاهش فقر زنان سرپرست خانوار و پیشگیری از ازدواج های زود هنگام و کاهش طلاق و آموزش مهارتهای زندگی

توجه به نقش مؤثر زنان در پیشبرد صحیح برنامه‌ها در دو عرصه اجتماع و خانواده و توجه به ریشه های پنهان مسایل و مشکلات و شناسایی و استفاده از پتانسیل بانوان توانمند برای ایجاد انسجام و همدلی و پیشبرد اهداف

ایجاد کمیته‌های کارشناسی مباحث زنان در تمامی مراکز تصمیم‌گیری و شورای برنامه‌ریزی و ضرورت پرداختن به مباحث و مشکلات زنان و ارتقاء دفتر امور زنان و حمایت از بانوان بویژه بانوان شاغل

توان افزایی و کاهش محرومیت در حوزه دختران بازمانده از تحصیل و ترک تحصیل کرده به تفکیک شرایط منطقه ای با بهره گیری از ظرفیت خیرین، اعتبارات استانی و جامعه محلی و فراهم نمودن بسترهای لازم برای فعالیت دختران در جامعه

مشارکت و تعامل قوی ارگانهای مختلف با آموزش و پرورش ،که اخیرا این مشارکت در سی و هفتمین دوره مسابقات کشوری قران که در استان زنجان برگزار گردید مشاهده شد و اعلام امیدواری نمودند این #احساس مسئولیت و ادای دین همه افراد و ارگانهای برون سازمانی در برابر آموزش و پرورش بیشتر شود. و حمایت مادی و معنوی #استاندار محترم مان را در این مسیر خواهانیم.

زن چنان بزرگ هست که اشرف موجودات خداست. لذا با تقویت خود باوری در دختران سرزمین مان و کسب توانمندی و دانش افزایی در عمل باید به اصلاح و بازیابی برخی از تفکرات قدیمی حاکم بر جامعه بپردازیم.

تعداد زنان شهید در جنگ ایران و عراق حدود ۶۴۲۸ نفر و تعداد زنان جانباز بیش از ۵۰۰۰ نفر است. چرا نام هیچ یک از این زنان بر کوچه و خیابان هایمان نیست؟

گزارش خطا / تخلف

نوع تخلف یا مشکل را مشخص کنید *
Select an option
توضیحات *
Fill out this field

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

آخرین اخبار
پربحث ترین اخبار
یادداشت
فهرست